استایل لباس زنانه

استایل -لباس- زنانه

با گسترش طراحی های جالب و جذاب در حوزه مد و فشن، هر روز شاهد حضور انواع استایل لباس زنانه هستیم.   

استایل را می توان به سبک، روش، شیوه و سلیقه ترجمه کرد. هر شخصی با توجه به معیارهای شخصی خود نوعی از سبک زندگی را انتخاب و آن را نسبت به سایر سبک ها ترجیح می دهد. سبک تنها به شیوه زندگی کردن منحصر نمی شود بلکه لباس پوشیدن هر فرد سبک خاصی از تمایلات درونی و خصوصیات شخصیتی وی را نیز بروز می دهد.

برای اکثر افراد گوش دادن به یک نوع موسیقی خاص می تواند لذت بخش باشد یا بالعکس برای فرد دیگری صدای بلند موسیقی گوشخراش به نظر برسد. تا به حال به لباس پوشیدن خود توجه کرده اید؟ جواب به این سوال نمی تواند زیاد مشکل باشد. با سر زدن به کمد لباس هایتان و نگاهی به لباس های آویزان از چوب رختی می توانید به سبک و استایل لباس پوشیدن خود پی ببرید.

در این مقاله به معرفی استایل های متعدد لباس زنانه می پردازیم، با استایل هایی شروع می کنیم که برای اکثریت افراد شناخته شده هستند.

انواع استایل لباس زنانه

استایل کلاسیک

استایل کلاسیک یا کژوال یک استایل معمولی است که در عین سادگی جلوه خاصی دارد. این استایل بر پوشیدن لباس های غیر رسمی و نیمه رسمی تأکید دارد. افرادی که استایل کلاسیک را به عنوان سبک لباس پوشیدن خود انتخاب کرده اند، دارای اعتماد به نفس بالا می باشند.

زیرا این افراد سعی می کنند خود را در قید و بند مد و ترندهای روز قرار ندهند و برای حضور در مکان های عمومی نسبت به پوشش خود سخت گیری نکنند. به عبارتی در انتخاب لباس و تصمیم گیری در مورد اینکه چی بپوشند سریع انتخاب نمایند و مقید به پوشیدن لباس های پرزرق و برق نباشند.

پیراهن های ساده همچون تی شرت ها یکی از گزینه های محبوب و پرکاربرد تیپ کژوال می باشد. کفش هایی با کف تخت خصوصا کتونی و شلوارهایی از جنس جین و همچنین ژاکت های پشمی، پلیور و هودی از جمله مواردی هستند که مورد پسند افراد با استایل کلاسیک قرار می گیرند.

استایل کالج یا استایل پرپی

همانطور که از نام این استایل پیداست، استایل کالج یک استایل منحصر به دانش آموزان ثروتمند در مدارس و دانشجویان کالج های غربی بوده است. از این استایل با نام استایل دانشجویی نیز یاد می شود.

این استایل متعلق به طبقه مرفه جامعه بود و به همین خاطر استفاده از برندهای معروف و لباس های گران قیمت از قوانین و اصول این استایل به شمار می رفت.

سپس این استایل در بین سایر افراد طرفدارانی پیدا کرد و به تدریج به یک سبک متداول تبدیل شد. تیشرت و بلوز سفید، استفاده از لباس های یقه بسته، شلوارهای کتان و جوراب های رنگی ساق بلند از آیتم های رایج استایل کالج محسوب می شود.

کفش لوفر که بعدها کفش کالج نام گرفت، تکمیل کننده استایل کالج به شمار می رود. از رنگ های جذاب و مورد استفاده این استایل می توان به رنگ های کرم، سبز، قهوه ای، قرمز، صورتی و آبی نفتی نام برد.

استایل رسمی یا استایل فرمال

همه ما کم و بیش این استایل را به تن کرده ایم. در مکان های رسمی یا محل کار رنگ های تیره ابهت خاصی دارند. البته برای میهمانی ها و جشن های رسمی نیز این استایل مورد قبول واقع شده است. اساس این استایل پوشیدن لباس های راحت و شیک و زیبا است.

بنابراین لباس های فرم سازمان ها و ادارات از رنگ های مشکی، قهوه ای، سورمه ای و خاکستری انتخاب می شوند تا ضمن سادگی و شیک بودن، ظاهر یک استایل اداری را حفظ کنند.

شلوار راسته و بوت پاشنه دار به همراه یقه اسکی یا ژاکت کشمیر نمونه ای زیبا از یک استایل فرمال زنانه برای فصل زمستان به شمار می رود.

برای فصل تابستان نیز می توانید از کفش جلو بسته و پیراهن و شلوار نازک استفاده کنید. کت و شلوار برای میهمانی های رسمی می تواند یک استایل شیک و پسندیده به شمار رود. استفاده از اکسسوری های ظریف می تواند تکمیل کننده استایل فرمال زنانه باشد.

 استایل خیابانی

استایل خیابانی عنوان خود را از خیابان ها گرفته است و خالق آن خود مردم بوده اند. به گونه ای که تغییراتی را در لباس های مد روز اعمال می کنند و آن را به عنوان استایل خیابانی مورد استفاده قرار می دهند.

این استایل از فرهنگ فشن بریتانیا نشأت گرفته است. در این نوع استایل افراد براساس سلیقه شخصی، لباس هایی از مدل های متفاوت می پوشند.

استایل کاری

استایل کاری یکی دیگر از انواع استایل لباس زنانه می باشد. هر شغل برای نشان دادن تمایزش از سایر شغل ها به پوشش خاص و  اختصاصی نیاز دارد. استایل کاری نیز با توجه به محیطی که در آن مشغول به کار و فعالیت هستید می تواند متفاوت باشد.

از این استایل با نام استایل بیزنسی یاد می شود. در نظر داشته باشید که استایل بیزنسی با استایل رسمی تفاوت هایی دارد به این صورت که استایل کاری یا اداری شامل لباس های غیررسمی و راحت می شود. در حالی که استایل رسمی از تنوع کمتری نسبت به استایل بیزنسی برخوردار است.

برای خانم های شاغل پوشیدن مانتوهای بلند یا کت های بلند به همراه شلوار راسته می تواند انتخاب مناسبی برای یک استایل کاری باشد.

استایل ورزشی

امروزه بیشتر مردم پوشیدن لباس های راحت را ترجیح می دهند. لباس هایی با الیاف طبیعی در سبد خرید افرادی با استایل ورزشی بیشتر از گذشته، خودنمایی می کند.

لباس های نخی برای افراد ورزشکار گزینه مناسبی محسوب می شوند. جنس لباس ورزشی باید از تعریق زیاد بدن جلوگیری و آن را جذب کند. لباس هایی را انتخاب کنید که دارای آستر نخی باشند تا ضمن جذب تعریق، مانع التهاب و حساسیت های پوستی شود.

به یاد داشته باشید که متناسب با ورزشی که می خواهید انجام دهید، لباس ورزشی را انتخاب و بپوشید. هر شخص بسته به خلاقیت و ابتکار خود می تواند ترکیبی از استایل ورزشی و فشن را ماهرانه در کنار هم ست کند. به طور مثال کفش رنگ سفید را می توانید با هر نوع لباس ورزشی ست کنید.

استایل هنری

این استایل یکی از انواع استایل لباس زنانه می باشد که برای خیلی از افراد شناخته شده است