انواع لباس مردانه

لباس مردانه

روز به روز بر تنوع لباس مردانه افزوده می شود، همین امر انتخاب یک لباس برازنده را مشکل می کند، بنابراین لازم است تا درباره انواع لباس مردانه و ویژگی های آن ها شناختی نسبی داشته باشید.

 در این مقاله سعی شده است نکات مهمی درباره انواع لباس های مردانه و انتخاب نوع، جنس و سایز ارائه شود.

تیشرت مردانه

تی شرت (t-shirt) کلمه ای انگلیسی است که به زبان فارسی ورود پیدا کرده است. تی شرت پیراهنی ساده است که همه ما با آن آشنا هستیم و در کمد لباس هایمان از لباس های ساده و دم دست محسوب می شوند.

تا حالا به این فکر کرده اید که چرا تی شرت به پیراهنی گفته می شود که از سر پوشیده می شود و آستین کوتاه است. جواب در شکل ظاهری لباس نهفته است، لباسی بسته با آستین کوتاه که بی شباهت به  (t) انگلیسی نیست.

این پیراهن برای آقایان و خانم ها مناسب است. در مورد جنس تی شرت بهتر است که تی شرت نخی را به بقیه تی شرت هایی با جنس اسپان و ویسکوز ترجیح دهید. برای پارچه های تی شرت معمولا از پارچه های کشی و سبک استفاده می شود.

تاریخچه تی شرت به قرن نوزدهم بر می گردد اما با شکل کنونی آن تفاوت بسیاری داشته است به طوری که لباس زیر یکسره ای بوده که بالا تنه و پایین تنه را پوشانده است.   

تی شرت یقه دار (سه دکمه یا پولوشرت)

لباس مردانه

پولوشرت یکی از انواع لباس های مردانه می باشد. پولوشرت نام زیبایی است که به تی شرت یقه دار داده اند. یقه های برگردان دکمه دار، پولوشرت ها را خاص و خواستنی نموده اند به نحوی که ورزشکاران تنیس و گلف تمایل به پوشیدن این نوع تی شرت دارند.

پولوشرت ها گاهی با جیب و گاهی بدون جیب می باشند و از دو یا سه دکمه در یقه آن استفاده می شود.

بنیانگذار برند مشهور لاکوست یعنی رنه لاکوست در اوایل قرن بیستم میلادی پولوشرت ها را وارد بازار پوشاک و مد کرد. پولوشرت های نخی می تواند انتخاب مناسبی برای فصل تابستان باشد.

همچنین با ست کردن پلوشرت با شلوار جین یا کتان جذب، می توانید یک استایل شیک و جذاب داشته باشید.

تیشرت یقه هفت

لباس مردانه

یکی از خوبی های تی شرت یقه هفت این است که می توانید روی آن پیراهن بپوشید، در حالی که بقیه تی شرت ها از این ویژگی  بی بهره هستند. یقه این تی شرت به عدد ۷ شباهت دارد.

تیشرت یقه گرد

لباس مردانه

هر فرد می تواند متناسب با اندازه طول گردن خود یکی از انواع تیشرت ها را انتخاب کند. بدنسازها بیشتر تمایل به پوشیدن تی شرت یقه گرد دارند زیرا بالاتنه و سرشانه را بزرگ تر از حالت طبیعی نشان می دهد.

تیشرت ها برای مناسبات رسمی مناسب نیستند بلکه برای مهمانی ها و دورهمی های خانوادگی کاربرد دارند. هر فرد با هر رنگ پوست می تواند از تی شرت سفید استفاده کند.

بلوز

لباس مردانه

پولوشرت  با یقه اسکی به تعریف بلوز نزدیک است البته گاهی به تی شرت نازک و آستین بلند هم بلوز گفته می شود. نباید فراموش کنیم که بلوز بافت، لباس مناسبی برای فصل پاییز می باشد. در ست لباس اسپرت می توانید سراغ بلوز بروید و اگر  تیپ اسپرت می پوشید سعی کنید از بلوزهای رنگی استفاده کنید. از انواع بلوز مردانه می توان به بلوز یقه گرد، بلوز یقه هفت و بلوز زیپ دار اشاره کرد.

پیراهن

لباس مردانه

پیراهن مردانه با فرم ساده یکی از لباس های پرطرفدار محسوب می شود. پیراهن فیت برای آقایان لاغر اندام و پیراهن گشاد و راحت برای آقایان درشت هیکل مناسب می باشد.

پیراهن مردانه نخی بخاطر جذب رطوبت و عبور هوا و دوام بالا خواستنی تر از سایر لباس های مردانه است. البته راحتی در شستشو و از بین رفتن عدم ماندگاری لکه ها، از نقاط مثبت پیراهن به شمار می رود. پیراهن های ساخته شده از الیاف مصنوعی با قیمت پایین به وفور در بازار یافت می شوند، البته ما خرید این نوع پیراهن را به شما توصیه نمی کنیم.

اگر روزانه با اصطلاحاتی همچون پیراهن آکسفورد دکمه دار، پیراهن مردانه مدل رسمی، پیراهن مردانه مدل کوبایی یقه دار، پیراهن مردانه جین، پیراهن مجلسی و پیراهن مردانه مدل آستین کوتاه، مواجه می شوید، تعجب نکنید، زیرا پیراهن یکی از انواع لباس های مردانه می باشد که می تواند جوابگوی هر نوع سلیقه و استایلی باشد. البته این اسامی مطرح شده، تنها تعداد معدودی از انواع متفاوت پیراهن مردانه می باشند.

ژاکت

لباس مردانه

ژاکت یک لباس بافتنی می باشد که دارای آستین های بلند است. ژاکت بالا تنه را می پوشاند و با توجه به سلیقه خود می توانید از ژاکت دکمه دار یا جلوباز استفاده کنید.

همچنین از ژاکت می توانید به عنوان لایه رویی لباس مورد نظر خود استفاده کنید. البته مدل های دکمه دار آن حالت کژوال به استایل شما می دهد.

نقطه تمایز ژاکت و پلیور این است که ژاکت جلو باز و پلیور جلو بسته است.

هودی

لباس مردانه

اگر به تاریخچه هودی برگردیم آن را در تن ورزشکاران می بینیم. بعد از مسابقه برای گرم نگه داشتن بدن ورزشکار از هودی استفاده می شد.

بیشتر افراد ورزشکار از هودی زیپ دار استفاده می کنند.هودی با شلوار جین یا شلوار راحتی ست می شود. کفش اسپرت گزینه مناسبی در کنار این هودی است.

بیشترین طرفداران هودی جوانان می باشند که به پوشیدن این