تجارت الکترونیک ؛ پنج دلیل مهم برای یادگیری تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک

در سالهای اخیر کسب و کار تجارت الکترونیک روند رو به کاهشی پیدا کرده بود، این مسئله تا زمانی که جهان درگیر ویروس کرونا نشده بود ادامه داشت. همراه با شیوع ویروس کرونا (COVID-19) کسب و کارهای اینترنتی و تجارت الکترونیک روند رو به افزایشی پیدا کرد و قدرت این نوع کسب و کار در این برهۀ زمانی بسیار بیشتر آشکار شد. پلتفرم های آنلاین در دنیای مد به فروشگاه ها و خرده فروشان اجازه می داد تا در انزوا ، قرنطینه و در خانه در حالی که فاصله اجتماعی را رعایت می کردند، به خرید و فروش محصولات خود بپردازند. در ادامه به پنج دلیل لزوم یادگیری تجارت الکترونیک می پردازیم.

تجارت الکترونیک

۱)  فروش ۲۴٫۷ درصد در کل جهان

یکی از بزرگترین مزایای تجارت الکترونیک، امکان فروش ۲۴ ساعته در روز، ۷ روز در هفته و هر جای دنیا است. هنگامی که خریداران می توانند در هر زمان و در هر نقطۀ جهان خرید خود را انجام دهند، پس خرده فروشان سراسر جهان ترغیب می شوند که سریعتر کالاهای مورد نیاز خریداران را تأمین کنند.

به لطف وجود نرم افزارها و سیستم های برنامه ریزی منابع انسانی (EPR)، مشکلات ثبت سفارش، بسته بندی، موجودی ، عدم موجودی ، پرداخت نهایی ، ارسال و مونیتورینگ مراحل گفته شده در هر مرحله به آسانی حل خواهد شد. خریداران می توانند از طریق پرتال فروش، پیشنهاد قیمت برای خرید کالای مد نظر خود را ارائه داده، و سپس جهت تکمیل نهایی خرید خود از طریق پرتال با فروشنده تعامل داشته باشند. استفاده از پورتال تجارت الکترونیکی ضمن افزایش دقت و سهولت در روند فروش، به حرفه ای بودن برند شما می افزاید.

تجارت الکترونیک

۲) داده ها

جمع آوری اطلاعات و داده ها مهمترین مزیت های فناوری تجارت الکترونیکی به شمار می رود. این سیستم های اطلاعاتی، به ما داده هایی نظیر فهرستی از محصولات پر بازدید، تعداد کلیک ها و بازخوردهای مربوط به تبلیغات، تاریخچه فروش، پرفروش ترینها، فروش و سایر موارد را ارائه می دهند. شما با اطلاعاتی که جمع آوری می کنید می توانید برای تصمیم گیری آگاهانه تر در آینده از آنها استفاده کنید و به عزت، احترام و رشد کسب و کار پوشاک خود بیفزایید.

تجارت الکترونیک

۳) بانک اطلاعاتی خرده فروشی

سیستم عامل های تجارت الکترونیکی می توانند یک پایگاه داده از مشتریان خرده فروش را برای عمده فرشان فراهم کنند، بنابراین آنها می توانند برای فروش بیشتر مارک ها و برندهای خود از این اطلاعات موجود در پایگاه داده به نحو احسنت بهره ببرند تا بتوانند مشتری بالقوۀ مناسب تری را برای تجارت خود پیدا کنند

تجارت الکترونیک

۴) ابزار بازار یابی شخصی

در فناوری تجارت الکترونیک می توانید از بازاریابی ایمیل محور، عرضه محصولات در صفحات وب و شخصی سازی شده برای هر مشتری استفاده کرد. در حقیقت فروش به سبک تجارت الکترونیکی به حدی مؤثر است که یکی از ارکان و پایه های اصلی و محرک در پشت پردۀ نمایشگاه های فیزیکی است. با این حال، این فناوری قصد ندارد تعامل و روابط فیزیکی شخصی را حذف کند، بلکه با راه اندازی جلسات به صورت چهره به چهره با استفاده از فناوری پیام رسان ها در صدد تعامل بیشتر و روابط نزدیکتر مشتری و فروشنده است.

تجارت الکترونیک

۵) محیط زیست

در آخر اینکه ، در صنعت مد هیچ فناوریی نمی تواند جایگزین لمس و دیدن پوشاک از نزدیک شود. با این وجود نمی توان جهت خرید پوشاک مورد نیاز خود همواره در حال سفر از این کشور به آن کشور باشید، زیرا هزینه زمانی و مالی شما را افزایش می دهد و همچنین آلودگی محیط زیست خود را افزایش می دهیم. تجارت الکترونیک امکان فروش در تمام سال، حتی بین بازارها و کاهش هزینه ها را ممکن می سازد. این ابزار باعث کاهش مصرف کاغذ و جایگزین چاپ برای فروشگاه های عمده فروشی می شود. مارک های معروف و زرنگ برای معرفی محصول خود در نمایشگاه ها تعداد معدودی کاتالوگ برای هر محصول چاپ می کنند، در عوض خریدران را تشویق می کنند که با استفاده از لپ تاپ، تبلت یا تلفن های هوشمند به بازدید و خرید سایر محصولات آنها اقدام کنند.

0

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

محصولات و برندها