راهنمای خرید لباس زنانه – چگونه لباس مناسب را انتخاب کنیم؟

راهنمای-خرید-لباس-زنانه

لباس خریدن برای اکثر خانم ها دردسرهایی را به دنبال داشته است. وقتی لباسی را در قفسه فروشگاه می بینید و بدون پرو کردن آن را می خرید، به احتمال زیاد در خانه متوجه می شوید که سایز آن برای شما مناسب نیست. بنابراین به این فکر می کنید که استفاده از راهنمای خرید لباس زنانه می تواند خیلی کمک کننده باشد.

لباس ممکن است زیادی گشاد یا خیلی تنگ باشد و شما مجبورید آن را ته کمد خود نگه دارید برای زمانی که کمی لاغرتر یا کمی چاق تر شوید.

نکاتی که باید در خرید لباس زنانه لحاظ کنید:

لباس زنانه

برای خرید پوشاک زنانه ابتدا باید اندازه گیری درستی از قد و بالاتنه خود داشته باشید. بهتر است برای این کار از یک حرفه ای کمک بگیرید. این کار را می توانید در فروشگاه پوشاک لباس زنانه یا خیاطی انجام دهید. 

اگر این کار را کردید، با خودتون صادق باشید. به عنوان مثال سعی نکنید نتایج را با بالا کشیدن شکم خود تغییر دهید. اندازه گیری های نادرست منجر به لباس های نامناسب می شود. 

برای خانم ها ، اندازه گیری ها شامل قد، شانه ها، کمر، باسن و اندازه نیم تنه است. 

همچنین …

در خرید پوشاک زنانه، برچسب های اندازه را نادیده بگیرید. برچسب ها همیشه کارآمد نیستند، اما حقیقت این است که برچسب های لباس تنها یک مرجع اولیه هستند.

استانداردهای اندازه بین طراحان، الگو ها و تولید کنند گان متفاوت است.

علاوه بر این، بسیاری از لباس های زنانه برای شکل استاندارد ساعت شنی ساخته شده اند در صورتی که همه اینجوری نیستند و ممکن است شانه ها یا باسن پهن‌تری داشته باشید .

معیار اندازه گیری …

بعضی از طراحان از اندازه غرور استفاده می کنند، که در تلاش برای جلب احساسات شما، سایز های کوچک تری را بر روی لباس هایی که معمولاً بزرگتر هستند، قرار می دهند.

سیستم سایز بندی(کوچک ، متوسط ، بزرگ ، فوق العاده بزرگ) استاندارد ندارد، بنابراین ابعاد موجود در این لباس ها متفاوت است.

بزرگ ترین قسمت بدن خود را مبنا قرار دهید. که بسیاری از مردان شانه های پهن تری دارند و بسیاری از خانم ها در مقایسه با تولید شرکت های استاندارد دارای باسن بزرگتر هستند.

به عنوان مثال، اگر شانه های پهن تری دارید، می توانید کت ها را در ابعاد بزرگتر تهیه کنید و لباس را به یک خیاطی ببرید تا قسمت های دیگر را تنظیم کند.

لباس را پرو کنید …

اگر لباس را پرو کنید ریسک خرید کمتر است. اندازه های مختلف را در اتاق پرو امتحان کنید در صورت امکان در مقابل آینه تمام قد بایستید تا تمام هیکل خود را برانداز کنید، لباس نباید خیلی گشاد یا تنگ باشد.

نگران بر چسپ های اندازه گیری نباشید اگر لباس اندازه باشد عیب های هیکل شما را می پوشاند ولی لباس هایی با اندازه نامناسب ضعف های هیکل شما را نمایان می کند.

هنگام خریدن کفش خیلی مهم است که با آنها قدم بزنید همچنین برای خرید لباس مهم است بازوها و پاها را بلند کنید و بر روی یک صندلی بنشینید. لباس های مناسب محدود کننده نیستند. 

از دوستان و آشنایان خود کمک بخواهید …

دریافت چشم انداز بیرونی مفید است. با دوستی همراه باشید که با شما صادق باشد یا از یک کارمند فروشگاه سؤال کنید.

از قضاوت خود در ارزیابی این نظرات استفاده کنید. به عنوان مثال، کارکنان فروشگاه ممکن است برای فروش تملق شما را بکنند.

در صورت منصرف شدن از خرید لباس مورد نظرتان یا پیدا نکردن سایز مناسبتان، می توانید اقدام به سفارش لباس نمایید.

خرید انواع لباس زنانه

پوشاک زنانه

تاپ یا پیراهن آستین دار زنانه

تاپ های راحت را انتخاب کنید. اگر بخواهید  تاپ یا پیراهن آستین بلند بپوشید، در قسمت بالا تنه، لباس باید به اندازه کافی متناسب باشد، یعنی گشاد یا تنگ نباشد، به نحوی که به شما اجازه دهد آزادانه حرکت کنید. 

درزهای شانه باید درست در لبه شانه شما قرار بگیرد تا به ظاهر طبیعی برسید. لبه پایینی بلوز یا تاپ شما باید بر روی باسن قرار گیرد.

اگر پیراهن آستین دار گزینه انتخابی شماست، توجه داشته باشید که آستین ها باید تا مچ دستان شما باشد نه کف دستان شما. برای پیراهن های دکمه دار، سجاف هر دو طرف باید بین دکمه ها قرار بگیرد بدون اینکه شکافی باقی بماند. 

سینه بند

اندازه سینه بند مناسب تان را بدست آورید. بیشتر از 80 در صد زنان از سینه بندهایی با اندازه نامناسب استفاده می کنند. سینه بند مناسب باید طبیعی بر روی سینه و پشت صاف بنشنید.

نباید گشاد باشد یا بسیار تنگ باشد که باعث شود شما احساس فشار کرده یا پوست تان بریده شوید. اگر بندهای قابل تنظیم دارد، در مورد گشادی یا تنگی آن  قبل از اینکه بندها را تنظیم نکرده اید مطمئن نشوید.

ژاکت یا جلیقه

یک ژاکت یا جلیقه مناسب باید به شما اجازه دهد در آن حرکت کنید. درزها بر روی لبه شانه های شما قرار می گیرند بدونه آنکه احساس تنگی بیش از اندازه کنید .

طول آستین ایده آل زمانی است که لباس به انتهای مچ دست برسد ، اما می توان آن را طبق ترجیح شخصی تنظیم کرد.

دکمه زدن اختیاری است ، اما در صورت داشتن ظاهری رسمی تر ، بهتر است ژاکتی را انتخاب کنید که بعد از زدن دکمه احساس راحتی کنید.

شلوار زنانه

شلوار زنانه راحت انتخاب کنید. شلوار خوب به شما امکان حرکت در آنها را می دهد. باید بتوانید دو انگشت را بین خود و بند کمر بکشید. همچنین شلوار باید دارای کمی فضای اضافی برای جبران تغییرات روزانه در اندازه بدن باشد.

پارچه باید روی پاهای شما صاف به نظر برسد، یعنی از پوسته شدن و چروک شدن خبری نباشد. سجاف آن نیز باید  زیر پاشنه های شما قرار گیرد.

همچنین …

از شلوارهای تنگ که شکم را در بالای کمر جمع می کند بپرهیزید. این  نشانه ی استفاده از شلوار نامناسب است.

معمولا در هنگام نشستن جیب ها از فرم خارج می شوند اگر این مساله برای شما مهم است می توان توسط یک خیاط آن ها را حذف کنید.

برای پیدا کردن شلوار جین متناسب با فرم خاص بدن خود وقت بگذارید و به خاطر داشته باشید که گرمای حاصل از خشک کن برقی یا مکانیکی ممکن است به خاصیت ارتجاعی الیاف لباس آسیب برساند ، بنابراین بهتر است یک روش شستشوی مناسب انتخاب کنید.

انتخاب دامن مناسب

برای دامن ها از همان دستورالعمل استفاده کنید، به جز اینکه سجاف به طور معمول باید درست بالای زانوها یا درست زیر مچ پا به پایان برسد. دامن را با توجه به قد و ساختار بدن خود انتخاب کنید.

پیراهن متناسب با فرم بدن تهیه کنید. برای تهیه یک پیراهن مناسب مواظب باشید درز لباس بر روی شانه های قرار گیرد.

اگر پیراهن در قسمت شانه ها متناسب نباشد پیراهن بر روی بدن به خوبی نمی نشیند. همچنین در هنگام استفاده از کمربند های پهن مواظب باشید، چون ممکن است شکل بدن را به خوبی نشان ندهند.

کفش مناسب

اندازه مناسب کفش تان را بدست آورید. کفش های مختلف زیادی وجود دارد ، اما همه آن ها باید بتوانند از پای شما محافظت کنند.

اندازه ای را انتخاب کنید که با بزرگترین اندازه پاهایتان مطابقت داشته باشد. کفش باید به همان اندازه پا باشد. همچنین کفش مناسب باید فضای مناسب بین انگشتان شما داشته باشد.

کفش هایی که پاهایتان را اذیت می کند انتخاب نکنید به امید اینکه بعدا در پاهایتان جا باز می کند.

شما برای خرید پوشاک زنانه چه نکاتی را مد نظر قرار می دهید؟

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

    محصولات و برندها