راهنمای خرید پوشاک | نحوه انتخاب سایز مناسب تیشرت و پیراهن

انتخاب سایز مناسب پیراهن

تیشرت و پیراهن یکی از پراستفاده ترین پوشاک مردانه است. انتخاب و خرید تیشرت و پیراهن مناسب نیازمند رعایت یک سری نکات اولیه است. در این نوشته به چند مورد از نکات اصلی برای انتخاب تیشرت و پیراهن می پردازیم.

چگونه تیشرت مناسب سایز خود را پیدا کنیم؟

تیشرت ساده مردانه

به علت سادگی تیشرت را می توان با اکثر پوشاک مردانه موجود در کمد لباس ست کنید. به این دلیل تیشرت پر استفاده ترین پوشاک مردانه ای است که شما در طی روز استفاده می کنید. انتخاب تیشرت مردانه مناسب نیازمند رعایت یکسری نکات است. در صورتی که تیشرت شما کوچیک تر از سایز شما باشد، بالا تنه شما فشرده می شود و در نتیجه بافت بالا تنه شما تکه تکه می شود. در صورتی که سایز آن بزرگتر از اندازه شما باشد، پارچه تیشرت روی شما آویزان می شود. در هر حالت نمای جالبی به بدن شما نمی دهد.

بازوها

چگونه می توان تیشرت مناسب بازو خود را انتخاب کرد؟

آستین های تیشرت شما باید در قسمت میانی بازوی بالایی شما قرار گیرند. در صورتی که قد شما بلند است یا بازوی بلندی دارید این موضوع اهمیت کمتری دارد و می توانید تیشرتی با آستین بلند تری بپوشید. فقط مطمئن شوید که آستین از آرنج شما پایین تر نرود. همچنین در صورتی که بازو ماهیچه ای یا کوتاه تر دارید می توانید تیشرتی را انتخاب کنید که از میانه بازوی شما بالاتر رود.

چگونه بفهمیم که تیشرت مناسب نیست؟

در صورتی که بازوی های شما در آستین تیشرت گم می شود یا برعکس بازوی های شما را به هم فشار می دهد(فشار پارچه، بازو و زیر بغل شما را اذیت می کند)، تیشرت مناسب سایز شما نیست.

قد

چه تیشرتی مناسب قد من است؟

تیشرت مردانه ای برای شما مناسب است که طول آن به زیر کمربند شما برسد. البته این قانون برای تیشرت لش صدق نمی کند و شما می توانید هر سایزی که دوست دارید بپوشید.

چه تیشرتی مناسب قد من نیست؟

برای فهمیدن اینکه بفمید تیشرت برای شما بزرگ است یا نه باید ابتدا بشینید. در صورتی که چین های زیادی روی آن ظاهر شود، تیشرت مناسب سایز شما نیست. همچنین در صورتی که دست های خود را بلند کنید و پوست شکم شما معلوم شود، تیشرت از سایز مناسب برای شما کوچک تر است.

شانه ها

چگونه بفهمیم سایز تیشرت برای شانه های من مناسب است؟

ساده ترین مورد در پیدا کردن سایز مناسب تیشرت، پیدا کردن سایز شانه های آن است. برای پیدا کردن سایز مناسب باید خط دوخت آن بر روی آخر استخوان شانه شما باشد، در صورتی که دست خود را بلند کنید خط دوخت آن باید بر روی شانه یا مفصل شانه شما بیافتد.

چگونه بفهمیم سایز تیشرت برای شانه های من مناسب نیست؟

در صورتی که خط دوخت از از شانه های شما پایین تر رود یا بر روی کول شما بیوفتد سایز آن برای شما مناسب نخواهد بود.

شکم

چگونه بفهمیم سایز تیشرت برای شکم من مناسب است؟

شما باید بتوانید از پشت و روی وسط شکم پارچه به اندازه یک الی دو بند انگشت بکشید. در صورتی که هنوز احساس راحتی می کنید این تیشرت مناسب سایز شما است.

چگونه بفهمیم سایز تیشرت برای شکم من مناسب نیست؟

تیشرت نباید خیلی چسب باشد یا هنگام حرکت احساس ناخوشایندی به پوست شما منتقل کند. همچنین تیشرت نباید دور کمر شما آویزان شود و هنگام حرکت مثل دامن تکان بخورد.

گردن

چگونه بفهمیم سایز تیشرت برای گردن مناسب است؟

خط گردن تیشرت باید صاف و راحت بر روی گردن بیافتد. همچنین یقه آن باید به اندازه کافی بلند باشد که بتواند موی سینه را پوشش بدهد، مگر اینکه تیشرت مردانه یقه V باشد.

چگونه بفهمیم سایز تیشرت برای گردن مناسب نیست؟

هر گونه ناراحتی و اذیت کردن در حرکت دادن گردن به این معنی است که یقه آن تنگ است. همچنین در صورتی که به راحتی بتوانید یک طرف یقه تیشرت را تا شانه خود بکشید نشان می دهد یقه برای شما مناسب نیست. همچنین برای تیشرت یقه V پوست سینه نباید زیاد معلوم شود و یا زیاد به گردن نزدیک شود. البته در صورتی مدل تیشرت خصوصا به این صورت طراحی شده باشد شما می توانید به سلیقه خود انتخاب کنید.

چگونه پیراهن مناسب سایز خود را پیدا کنیم؟

پیراهن مردانه

پیراهن یکی از پر استفاده ترین پوشاک مردانه است، به دلیل ظاهر رسمی، به اصلی ترین انتخاب برای پوشاک مردانه و لباس فرم شرکت ها و ادارات تبدیل شده است. پوشیدن پیراهنی که سایز مناسب شما نیست می تواند کل ظاهر شما را بهم بریزد.

بازوها

چگونه بفهمیم سایز پیراهن برای بازو مناسب است؟

آستین های پیراهن مردانه نباید زیادی شل یا بیش از حد تنگ باشد. چون هر فردی فیزیک بدنی متفاوتی دارد، شما پس از پسندیدن شکل پیراهن باید یک خیاط مناسب پیدا کنید و اصلاحات لازم را در پیراهن خود بدهید. همچنین آستین های پیراهن باید کمی پایین تر از مچ دست شما باشد و نباید فیت دست شما باشد یا زیادی شل باشد، برای پیدا کردن سایز مناسب می توانید آن را با ژاکت بپوشید. پارچه های بازو باید یک الی دو بند انگشت بزرگتر از سایز شما باشد.

چگونه بفهمیم سایز پیراهن برای بازو مناسب نیست؟

در صورتی که پیراهن تنگ تر از سایز شما باشد، شما به راحتی نمی توانید بازوی خود را حرکت دهید. در صورتی که سایز تیشرت بزرگتر از سایز مناسب شما باشد، بازوی شما در آستین پیراهن گم می شود و چین های غیر ضروری زیادی در پارچه ایجاد می شود.

قد

چگونه بفهمیم سایز پیراهن برای قد مناسب است؟

دکمه های پیراهن مردانه باید صاف بیافتد و همچنین در هر طرف بدن شما پارچه باید یک الی دو بند انگشت اضافی باشد.

چگونه بفهمیم سایز پیراهن برای قد مناسب نیست؟

در صورتی که پیراهن کوچک تر از سایز شما باشد زمان بستن دکمه ها همدیگر را می کشند و موقع نشتن پوست یا پیراهن زیر شما معلوم می شود. همچنین مورد دیگری که نشان می دهد سایز تیشرت کوچک است، زمانی است که شما بازو های خود را بلند می کنید و پارچه ی پیراهن به پوست شما فشار می آورد.

شانه‌ها

چگونه بفهمیم سایز پیراهن برای شانه مناسب است؟

مانند تیشرت خط دوخت پیراهن شما باید روی استخوان شانه یا مفصل شانه و بازو بیوفتد. تنها راه پیدا کردن پیراهن مناسب شانه شما همین است.

چگونه بفهمیم سایز پیراهن برای شانه مناسب نیست؟

در صورتی که پیراهن کوچک تر از استخوان یا مفصل شانه باشد، شانه شما آویزان می شود و احساس ناخوشایندی به شما دست می دهد. همچنین در صورتی که سایز پیراهن بزرگتر باشد، قسمتی که باید روی شانه شما باشد به سمت ماهیچه سر شانه شما آویزان می شود.

شکم

چگونه بفهمیم سایز پیراهن برای شکم مناسب است؟

چه ما سیکس پک داشته باشیم چه نداشته باشیم سایز شکم برای پیراهن مردانه باید متناسب با سایز بدن ما باشد. در هر طرف باید یک الی دو بند انگشت اضافه باشد، به صورتی که دکمه های پیراهن صاف باشد. در صورتی که پیراهن خود را در شلوار می گذارید باید به سایز شلوار بیشتر دقت کنید.

چگونه بفهمیم سایز پیراهن برای شکم مناسب است؟

سعی نکنید با انتخاب پیراهن سایز بزرگ، شکم خود را پنهان کنید اینکار بیشتر اوقات نتیجه عکس می دهد و حتی شکم شما را بزرگتر از سایز معمول نشان می دهد. همچنین بر عکس این موضوع در صورتی که پیراهن کوچک تر از سایز شما باشد، دکمه ها همدیگر را می کشند و باعث ناراحتی شما می شوند.

گردن

چگونه بفهمیم سایز پیراهن برای گردن مناسب است؟

برای فهمیدن سایز گردن مناسب شما باید قانون دو انگشت را رعایت کنید. بین پارچه و انگشت شما باید به اندازه دو انگشت فاصله باشد. و پشت یقه باید به راحتی روی گردن شما قرار بگیرد.

چگونه بفهمیم سایز پیراهن برای گردن مناسب نیست؟

در صورتی که فضای بین پوست و پارچه بیشتر از اندازه نرمال باشد یا اینکه یقه مزاحم حرکت گردن شود و یقه روی گردن شما علامت بجا بگذارد، پیراهن مناسب شما نیست.

تیشرت ۳ دکمه یا دکمه دار

تیشرت دکمه دار مردانه

تیشرت های سه دکمه و دکمه دار راحت ترین انتخاب برای پوشاک مردانه است. پیدا کردن سایز مناسب در تیشرت سه دکمه مردانه کار بسیار ساده ای است اما چند نکته درباره‌ی بدانیم انتخاب های ما مناسب تر خواهد بود.

بازو ها

چگونه بفهمیم سایز تیشرت دکمه دار برای بازو مناسب است؟

بسته به طرح تیشرت شما می توانید آستین بلند یا آستین کوتاه را انتخاب کنید. تیشرت مردانه سه دکمه آستین کوتاه باید روی ماهیچه سر شانه یا انتهای آن قرار بگیرد. برای انتخاب تیشرت دکمه دار آستین بلند، بر خلاف پیراهن نباید از مچ دست شما بلند تر باشد و انتهای ان باید روی مچ شما قرار بگیرد.

چگونه بفهمیم سایز تیشرت دکمه دار برای بازو مناسب نیست؟

بسته به انتخاب خود پوشاک مردانه خود شما می توانید تیشرت چسب و کشی یا تیشرت مدل لش بپوشید. در غیر این صورت بدن شما نباید توی تیشرت گم شود و یا تیشرت بروی شانه های شما آویزان شود و بلعکس پارچه تیشرت نباید پهلو و شکم شما را فشار دهد.

قد

چگونه بفهمیم سایز تیشرت دکمه دار برای قد مناسب است؟

تیشرت دکمه دار مردانه باید تا حدودی فیت بدن شما باشد و کمی پایین تر از پیراهن قرار بگیرد(منظور پیراهنی است که روی شلوار قرار می دهیم). در صورتی که تیشرت یک الی ۲ بند انگشت بزرگتر از سایز شما باشد برای تابستان راحت تر و خنک تر است.

چگونه بفهمیم سایز تیشرت دکمه دار برای قد مناسب نیست؟

بین تیشرت و بدن شما نباید فضای خالی زیادی وجود داشته باشد و گرنه شکل خودش را از دست می دهد و زمانی که حرکت می کنید تیشرت دور شما تاب می خورد. همچنین تیشرت مردانه نباید بیش از اندازه بلند باشد، البته برخی از مدل تیشرت ها خصوصا اینجوری طراحی شده اند که انتخاب آن به سلیقه شما بر می گردد.

شانه ها

چگونه بفهمیم سایز تیشرت دکمه دار برای شانه مناسب است؟

قانون تیشرت و پیراهن مردانه در این مورد نیز صدق می کند و خط دوخت لباس باید روی استخوان شانه یا مفصل قرار بگیرد(البته تیشرت هایی با طراحی متفاوت از این قاعده مبرا هستند).

چگونه بفهمیم سایز تیشرت دکمه دار برای شانه مناسب نیست؟

به دلیل مدل های زیاد این تیشرت نمی توان نظر قطعی در این مورد بدهیم. اما در کل بهتر است بدن ما داخل تیشرت گم نشود و هم چنین فضای مناسب برای حرکت بدن وجود داشته باشد.

شکم

چگونه بفهمیم سایز تیشرت دکمه دار برای شکم مناسب است؟

قوانین قبلی برای این مورد نیز صدق می کند. دکمه های تیشرت مردانه باید صاف بر روی بدن شما قرار بگیرد و پارچه دور شکم نباید مانند شال آویزان شود.

چگونه بفهمیم سایز تیشرت دکمه دار برای شکم مناسب نیست؟

در صورتی که بین پارچه تیشرت مردانه و بدن شما فضای خالی زیاد باشد، تیشرت مناسب سایز شما نیست.

گردن

چگونه بفهمیم سایز تیشرت دکمه دار برای گردن مناسب است؟

چون تیشرت دکمه دار یقه های متفاوت با جنس متفاوت دارند، باید قوانینی ترکیبی از تیشرت و پیراهن را برای آن ها اعمال کنیم. معمولا یقه باید به گردن شما تا حدودی بچسبد اما نباید شما را اذیت کند.

چگونه بفهمیم سایز تیشرت دکمه دار برای گردن مناسب نیست؟

کلید اصلی تشخیص مناسب بودن یقه، راحتی آن است. در صورتی که یقه تیشرت دکمه دار مردانه گردن شما را فشار بدهد و یا روی گردن شما آویزان باشد می توان گفت که تیشرت مناسب سایز شما نیست.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

محصولات و برندها