لباس ورزشی زنانه

لباس-ورزشی-زنانه

پوشیدن لباس ورزشی زنانه یکی از ملزومات ضروری برای انجام تمرینات و فعالیت های ورزشی بانوان می باشد و این که ورزش  را به صورت حرفه ای دنبال می کنید یا به انجام یک ورزش عمومی اکتفا کرده اید، فرقی ندارد.

یکی از فواید ورزش تأمین سلامت بدن است و این هدف زمانی محقق خواهد شد که به نوع پوشش و لباس ورزشی خود بی توجه نبوده و بهترین و مناسب ترین جنس لباس ورزشی را انتخاب نمایید.

ورزش باید باعث شادی و نشاط در افراد شود ولی در اکثر مواقع می بینید که بعد از انجام فعالیت ورزشی، احساس خستگی،کوفتگی و درد عضلانی به سراغتان آمده است، همچنین لباس های خیس عرق و بوی بد پا و کفش، شما را کلافه کرده است.

البته باید متذکر شویم که در صورت شناخت و آگاهی از ویژگی های رشته ورزشی مورد نظرتان، می توانید لباس ورزشی متناسب با آن انتخاب نمایید.

در این مقاله به معرفی انواع لباس زنانه خواهیم پرداخت و به نکاتی اشاره خواهیم کرد که برای انتخاب لباس ورزشی زنانه مناسب، می تواند مؤثر باشد.

انواع لباس ورزشی زنانه

تیشرت ورزشی زنانه

تیشرت ورزشی برای فصل گرم سال و سویشرت و هودی لباس ورزشی مناسب فصل زمستان به شمار می روند. بایستی درجه حرارت محیط را برای انتخاب نوع لباس ورزشی در نظر بگیرید.

تیشرت ورزشی باید سبک و در عین حال راحت یعنی نه تنگ و نه گشاد باشد تا آزادی عمل را از ورزشکار سلب نکند. از تیشرت هایی استفاده کنید که هوا به راحتی از پارچه عبور کند و تعریق روی بدن برجای نماند. 

دامن ورزشی زنانه

دامن ورزشی زنانه

دامن ورزشی زنانه جزء یکی از البسه های زنان در رشته تنیس می باشد که سبک است و حرکت و پرش را آسان تر می کند. بنا به سلیقه و خلاقیت خود در درست کردن یک استایل مناسب می توانید از دامن کوتاه ورزشی در باشگاه استفاده کنید و زیر آن نیم لگ بپوشید.

تاپ ورزشی

تاپ و نیم تنه ورزشی زنانه یکی از لباس های ورزشی است که در سالن های ورزشی مورد استفاده بانوان قرار می گیرد.

تاپ ورزشی را متناسب با سایز بدنتان انتخاب کنید تا بتوانید حرکات ورزشی را به سهولت انجام دهید. تاپ ورزشی باید کشی باشد تا باعث انعطاف پذیری بیشتر و در نتیجه دور کردن رطوبت از بدن ورزشکار شود.

اگر پوشیدن تاپ و نیم تنه را جایگزین لباس زیر کرده اید، بهتر است که از تاپ کاپ دار استفاده کنید تا از حرکات شدید سینه جلوگیری شود. ترکیب لباس های ورزشی را طوری انتخاب کنید که هم از نظر رنگ و هم از نظر طرح و مدل به هم بیایند.

شلوار ورزشی

با توجه به نوع ورزش، قد شلوار باید متفاوت باشد به طور مثال برای ورزش های باشگاهی می توانید از شلوارک استفاده کنید و برای ورزش در فضای باز شلوار بلند بپوشید.

شلوارهای نخی برای ورزش هایی با تایم کوتاه مناسب هستند ولی در صورتی که فعالیت ورزشی شما دارای تحرکات بالایی باشد بهتر است که از شلواری استفاده کنید که پارچه آن ترکیبی از الیاف طبیعی با الیاف دیگر باشد، تا قادر به تبخیر عرق باشد.

شلوارهای جذب برای تمرینات ورزشی همچون یوگا و بدنسازی مناسب می باشد، چون شلوارهای گشاد مانع آزادی عمل شما می شوند. در کل شلوار ورزشی باید قابلیت کشسانی داشته باشد و رطوبت را جذب کند.

در بعضی از رشته های ورزشی که میزان تعریق بالا است، پوشیدن لباس هایی که جنس آن ها ترکیبی از پنبه و پلی استر است، را به شما پیشنهاد می کنیم.

لگ یا لگینگ

لگ نوعی شلوار است که ساپورت هم نامیده می شود و از سوی ورزشکاران بدنسازی و کراس فیت مورد استفاده قرار می گیرد. دو نوع لگ داریم؛ لگ کامل که قد آن تا مچ است و نیم لگ که تا زیر زانو می رسد.

لگ های ورزشی از پا در برابر آسیب هایی همچون خراشیدگی محافظت می کنند و همچنین به خاطر گرم نگهداشتن پا، باعث بهبود گردش خون در بدن می شود و از کشیده شدن مفاصل جلوگیری می کند. لگ دارای قدرت جذب بالای رطوبت ناشی از عرق می باشد و سریع نیز خشک می شود.

معمولا لگ های ورزشی زنانه از جنس لاکرا، نخ و فلامنت تهیه می شوند تا مانع التهاب و حساسیت های پوستی گردد.

گرمکن ورزشی

این نوع از شلوار ورزشی معمولا در فصل سرد مورد استفاده قرار می گیرد ولی بسته به نوع پارچه و الیاف به کار برده شده در آن، می توانید جنس فاقد پنبه را برای سایر فصول بپوشید.

اکسسوری ورزشی

در ترکیب لباس ورزشی می توانید از یک استایل مناسب برخوردار باشید. در هوای سرد کلاه  و دستکش باعث محافظت شما در برابر سرما می شود به طوری که می توانید از ورزش در یک روز زمستانی لذت ببرید.

البته ورزشکارانی که با وزنه یا بارفیکس سروکار دارند برای محافظت از پوست دست ملزم به پوشیدن دستکش هستند. دستکش های اسپرت نیز در ورزش های رزمی و استقامتی کاربرد دارند، ورزشکاران برای محافظت از استخوان های پنجه از آن استفاده می کنند.

هدبند باعث می شود که موی سر روی صورت قرار نگیرد و همچنین از افتادن دانه های عرق روی صورت جلوگیری می کند.

مچ بند ورزشی علاوه بر جنبه تزئینی و فانتزی ، در بین زنان محبوبیت دارد و باعث گرم نگه داشتن دست و کاهش درد عضلانی می شود.

کفش