لباس و مزایای خرید لباس باکیفیت

لباس-با-کیفیت

در این مقاله سعی داریم تا شما را با مزایای خرید لباس باکیفیت آشنا نمائیم. با خرید لباس با کیفیت یک سروگردن از دیگران بالاتر باشید.

انتخاب لباس- لباس باکیفیت

در ابتدا بهتر است اشاره کوتاهی به معنی دو کلمه لباس و کیفیت داشته باشیم و سپس به تعریف مختصری از آن ها اکتفا کنیم.

لباس در لغت کلمه ای عربی است که ریشه در “تلبیس” به معنای پوشاندن دارد و در فرهنگ معین به معنای رخت و جامه ترجمه شده است، به عبارتی آنچه بر تن می پوشند را تن پوش،پوشاک یا لباس می گویند.

کیفیت چیست؟

کیفیت (Quality) فرو مایه نبودن یا برتری چیزی می باشد. در زمینه بازرگانی کیفیت سویه های بسیاری دارد اما در تعریفی ساده می توان گفت که کیفیت یک فرآورده یا خدمت همان چیزی است که خریدار می خواهد.

هر فرد در زندگی با انتخاب های زیادی روبه رو می شود، خرید کردن یکی از همین مواردی است که باید در آن اقدام به انتخاب نمایید.

وقتی با یک لیست از خریدهای روزانه مشغول خرید کردن هستید، شاید خیلی موشکافانه درصدد برانداز کردن و انتخاب  اقلام و وسایل مورد نیاز نباشید، ولی باید در نظر داشته باشید که خرید کردن در صورتی که حسابگرانه انجام گیرد، نتایج مثبتی همچون صرفه جویی در زمان و پول برای شما به دنبال خواهد داشت.

امروزه نوسانات اقتصادی سبب شده است تا مردم در سبد خرید خود تغییراتی را اعمال نمایند، به گونه ای که پول باید صرف خرید کالاهایی گردد که ارزشمند و مقرون به صرفه یا به عبارتی باکیفیت باشند.

پوشاک یکی از گزینه های ضروری و غیرقابل اجتناب لیست خرید به شمار می رود لذا با انتخاب لباس باکیفیت و خرید آن، می توان مانع هدر دادن وقت و هزینه شد.

از مسائلی که اکثریت در هنگام خرید با آن مواجه هستیم این است که زرق و برق لباس های پشت ویترین یکی از ملاک های مهم در خرید، برای ما محسوب می شود و همین امر گاهاً منجر به بی توجهی ما خریداران به کیفیت لباس می شود.

برای اینکه از مزایای خرید لباس های با کیفیت برخوردار گردید، لازم است تا نکاتی را مدنظر قرار دهید:

دوخت لباس

دوخت- لباس باکیفیت

دوخت لباس یکی از فاکتورهایی است که در ارزشیابی کیفیت لباس لحاظ می گردد و در اولویت قرار دارد. باز شدن دوخت لباس در هنگام پوشیدن یا پس از چند بار شستشو اتفاق ناخوشایندی است که افراد کم و بیش با آن روبه رو شده اند.

برای اینکه از کیفیت دوخت لباس اطمینان حاصل کنید یکی از درزهای جانبی آن را بکشید، اگر بین درزها فاصله ایجاد شد توصیه ما به شما خریدار گرامی این است که از خرید لباس مورد نظر صرفنظر کنید.

لازم به ذکر است که در انتخاب لباس هایی با پارچه های طرحدار و راه راه باید دقت کافی داشته باشید زیرا در قسمت دوخت و دوزها، طرح پارچه باید در ناحیه یقه،جیب و شانه یکدست و مرتب باشد، همچنین باید در هر ۲٫۵ سانتی متر پارچه حدود ۸ الی ۱۲ کوک جای گرفته باشد.

کیفیت پارچه

کیفیت پارچه -لباس باکیفیت

تولیدکنندگان صنعت پوشاک در صدد برآمده اند که پارچه هایی با بالاترین استاندارهای روز دنیا تولید کنند تا در عرصه رقابت ماندگار و پیشتاز باقی بمانند. کیفیت پارچه باید به گونه ای باشد که جوابگوی نیاز ما باشد به طور مثال متناسب با فصول گرم سال یا فصول سرد  باشد و بتواند انتظار خریدار را برآورده سازد.

بافت پارچه هایی که سفت و زبر هستند از پارچه هایی که بافت نرم و صاف دارند دوام و ماندگاری بیشتری دارند. به طور مثال کتان،پنبه،ترمه و پشم از دوام بیشتری نسبت به سایر پارچه ها برخوردار هستند یا پلی استر و جین پارچه هایی عالی برای لباس های ورزشی محسوب می شوند.

تست چروک

تست چروک- لباس باکیفیت

اگر به کمد لباسهایتان سری بزنید با لباس هایی مواجه می شوید که خاطره خوشایندی از پوشیدن آنها در ذهن ندارید. چروک شدن لباس بعد از نشستن و برخاستن تجربه ای است که اکثر افراد با آن مواجه شده اند.

با انجام یک آزمایش ساده می توانید جلوی خرید یک لباس بی کیفیت را بگیرید به گونه ای که در هنگام خرید قسمتی از پارچه را در دست خود مچاله کنید و سپس رها سازید،در صورت مشاهده چین و چروک بهتر است که از خرید آن منصرف شوید.

زیپ لباس

زیپ لباس-لباس باکیفیت

زیپ از دو نوار پارچه ای تشکیل شده است  که به هر کدام یک سری دنده های ریز وصل شده است،جنس این دنده ها