۸ رازی که هنگام کار در یک فروشگاه پوشاک یاد گرفته ام

فروشگاه پوشاک

به نظر من کار در فروشگاه خرده فروشی پوشاک از جمله کارهایی است که اکثر مردم باید حداقل یک بار تجربه کنند. خرده فروشی پوشاک غالباً یک کار خسته کننده است که به حوصله زیادی نیاز دارید، اما درسهای ارزشمند زیادی راجع به مسئولیت پذیری، ارتباط و کار تیمی می آموزید.

من اولین کار خرده فروشی خود را در اویل دهه ۲۰ (سال میلادی) در حالی آغاز کردم که مدت زیادی را به عنوان مدیر مالی یک بوتیک زنان در مرکز شهر مشغول بودم.

کاری که انجام می دادم در پشت صحنه بود و نقش مشتری مداری نداشتم: من محموله هایی را از عمده فروشان دریافت می کردم، آنهار را وارد سیستم می کردم، کالاها قیمت گذاری و برچسب(تگ) می خورد. همچنین بسته های قابل حمل و غیره را به عنوان یک فرد بسیار سازمان یافته دریافت می کردم. من به جزئیات دقت زیادی می کردم که البته به مهارت خاصی نیاز نداشت.

در حالی که انتظار داشتم این کار به من سر و سامانی بدهد و بتونم مقداری پول اضافی برای خود پس انداز کنم، در عوض، مدتی که در فروشگاه پوشاک کار کردم چیزهای بیشتری آموختم که بیش از تصور خودم بود.

قیمت ها همیشه صحیح نیستند

فروشگاه پوشاک

از آنجایی که من نقش قیمت گذاری را بر اساس رهنمودهای رئیس خودم داشتم، می دیدم که حاشیه سودی که روی کالاها می کشید بسیار بالا بود. یک قانون کلی وجود داشت : قیمت خرده فروشی ها همیشه دو برابر قیمت عمده فروشی ها باید باشد. در حالی که بعضی از کالاها هرگز ارزش چنین قیمتی را نداشتند.

هر فروشگاهی بی نظیر است

فروشگاه پوشاک

با وجود قیمت های بالای، این فروشگاه ها برای کسانی که به دنبال کالای اصلی تر از موجودی فروشگاه های متوسط روز هستند، ایده آل است. هر فروشگاه با توجه به سلیقه های مالک یا خریداران، ترکیب موجودی کاملاً منحصر به فرد خود را دارد.

رئیس من اغلب فهرستی الهام بخش از مد روز را در مکان های مختلفی پیدا می کرد و برای خرید و بازدید به نمایشگاه مد در هر جای کشور سفر می کرد تا آخرین سبک ها و مدهای روز را برای فروشگاه خود خریداری کند. کالاها و پوشاک متنوعی در سراسر جهان وجود دارد، بنابراین شما هرگز دو فروشگاه پوشاک را با ترکیب دقیقاً یکسان از موجودی نمی توانید پیدا کنید.

مانند یک اسفنج باشید

مانند یک اسفنج باشید

پوشش ظاهری من هرگز مانند یک مد بزرگ لباس نبود، اما فقط با نگاه کردن و گوش دادن در مدت زمانی که در فروشگاه پوشاک کار کردم توانستم قلق و ترفند کار را یاد بگیرم. نه تنها در مورد مارک ها، مواد و کیفیت آن آگاه تر شدم بلکه یاد گرفتم که چگونه یک لباس را طراحی کنم و چه لباس هایی به استایل و تیپ من می خورد. من همیشه از انجام کارهای خودم در محل کار لذت می بردم و به نکاتی توجه می کردم که طراحی داخلی فروشگاه را بهتر و مناسب تر کند.

برندها بیشتر یک نام هستند

فروشگاه پوشاک

ما مارک های مشهور و بسیار متنوعی را با قیمتهای بسیار قابل توجهی در فروشگاه خود داشتیم. اگر چه به خیال خود فروشگاه دارای مارک ها تجاری معروفی است، اما پس از مدتی فرسوده می شدند و خاصیت خود را از دست می دادند. بنابراین فهمیدم که چه چیزی واقعاً در یک پوشاک مهم است. جنس نامرغوب همیشه یک جنس نامرغوب باقی می مونه و مهم نیس به چه شکل اونو برش بدیم یا طراحی کنیم. به این دلیل که یک کالا داری برچسب و برند معروفی هستش حتما ۱۰۰ دلار ارزش دارد. همه برندهای شناخته شده، معرف کیفیت خوب محصول نیستند.

من به این نتیجه رسیدم قبل از اینکه به برچسب قیمت لباس نگاه کنم، از یک تست استفاده کنم. از خودم می پرسم چه موردی برای من ارزش دارد؟ من با توجه به ارزش های خودم یک قیمت را در ذهن خودم برای کالا در نظر می گیرم، و اگر گران تر از قیمت مد نظر من باشد، سعی می کنم قمیت آن را مناسب تر در نظر بگیرم، البته با تأییدیه رئیس خودم.

به فروشگاه احترام بذارید

فروشگاه پوشاک

هنگامی که شما بیشتر وقت خود را در یک مکان می گذرانید، احساس می کنید که در خانه دوم خودتون هستید و نسبت به آن متعصب و مغرور خواهید شد.

بنابراین هیچ بی احترامی مانند به هم ریختن لباس ها یا انداختن لباس ها در کف فروشگاه، رها کردن زباله در میحط فروشگاه را تحمل نخواهید کرد. یا هنگامی که مشتری ها به خودشان اجازه می دهند که بچه ها یا حیوانات