راهنمای خرید پوشاک زنانه | چگونه لباس مناسب را انتخاب کنیم؟

پوشاک زنانه

لباس خریدن همیشه دردسر است. وقتی لباسی را در قفسه فروشگاه می بینید و بدون پرو کردن آن را می خرید و به احتمال زیاد در خانه متوجه شوید که سایز ان برای شما مناسب نیست. لباس ممکن است زیادی گشاد است یا خیلی تنگ است و مجبورید آن را ته کمد خود نگه دارید برای زمانی که کمی لاغرتر یا کمی چاق تر شوید. به نظر می رسد همه این مشکل را دارند. فرقی نمی کند که شکل و سایز بدن شما چه اندازه است با یادگیری اندازه و انتخاب مناسب می توانید لباس هایی پیدا کنید که شما را خوشحال کند. 

نکاتی قبل از خرید پوشاک زنانه

لباس زنانه

برای خرید پوشاک زنانه ابتدا بدن خود را اندازه بگیرید بهتر است برای این کار از یک حرفه ای کمک بگیرید. این کار را می توانید در فروشگاه پوشاک لباس زیر زنانه یا خیاطی انجام دهید. گزینه دیگر این است که شما از یک دوست بخواید با کمک یک متر پلاستیکی برای اندازه گیری دقیق مانند روی باسن و شانه های خود استفاده کنید. اگر این کار را کردید، با خودتون صادق باشید. به عنوان مثال سعی نکنید نتایج را با بالا کشیدن شکم خود تغییر دهید. اندازه گیری های نادرست منجر به لباس های نامناسب می شود. 

برای خانم ها ، اندازه گیری ها شامل قد، شانه ها، کمر، باسن و اندازه نیم تنه است. 

در خرید پوشاک زنانه، برچسب های اندازه را نادیده بگیرید. برچسب ها همیشه کارآمد نیستند، اما حقیقت این است که برچسب های لباس تنها یک مرجع اولیه هستند. استانداردهای اندازه بین طراحان، الگو ها و تولید کنند گان متفاوت است. علاوه بر این، بسیاری از لباس های زنانه برای شکل استاندارد ساعت شنی ساخته شده اند در صورتی که همه اینجوری نیستند و ممکن است شانه ها یا باسن پهن‌تری داشته باشید . بعضی از طراحان از اندازه غرور استفاده می کنند، که در تلاش برای جلب احساسات شما، سایز های کوچک تری را بر روی لباس هایی که معمولاً بزرگتر هستند، قرار می دهد. سیستم سایز بندی(کوچک ، متوسط ، بزرگ ، فوق العاده بزرگ) استاندارد ندارد، بنابراین ابعاد موجود در این لباس ها متفاوت است.

بزرگ ترین قسمت بدن خود را مبنا قرار دهید. که بسیاری از مردان شانه های پهن تری دارند و بسیاری از خانم ها در مقایسه با تولید شرکت های استاندارد دارای باسن بزرگتر هستند. به عنوان مثال، اگر شانه های پهن تری دارید، می توانید کت ها را در ابعاد بزرگتر تهیه کنید و لباس را به یک خیاطی ببرید تا قسمت های دیگر را تنظیم کند.

اگر لباس را پرو کنید ریسک خرید کمتر است. اندازه های مختلف را در اتاق پرو امتحان کنید در صورت امکان در مقابل آینه تمام قد بایستید تا تمام هیکل خود را برانداز کنید لباس نباید خیلی گشاد یا تنگ باشد. نگران بر چسپ های اندازه گیری نباشید اگر لباس اندازه باشد عیب های هیکل شما را می پوشاند ولی لباس های با اندازه نامناسب ضعف های هیکل شما را نمایان می کند. فراموش نکنید که باسن خود را بررسی کنید چون لباس های خیلی تنگ شکل آن را تغییر می دهد. هنگام خریدن کفش خیلی مهم است که با آنها قدم بزنید همچنین برای خرید لباس مهم است بازوها و پا ها را بلند کنید حتی المکان بر روی یک صندلی بنشینید. لباس های مناسب محدود کننده نیستند. 

از دوستان و آشنایان خود کمک بخواهید. دریافت چشم انداز بیرونی مفید است. با دوستی همراه باشید که با شما صادق باشد یا از یک کارمند فروشگاه سؤال کنید. بسیاری از فروشگاه ها، مانند فروشگاه های لباس زیر، برای پیدا کردن بهترین وسایل برای مشتریان آموزش دیده اند تا اندازه گیری کنند. حتی اگر آن ها آموزش دیده نباشند، ممکن است بتوانند نظر بیرونی صادقانه را به شما ارائه دهند. از قضاوت خود در ارزیابی این نظرات استفاده کنید. به عنوان مثال، کارکنان فروشگاه ممکن است برای فروش تملق شما را بکنند.

لباس های سفارشی بخرید. به لطف اینترنت، لباس های ساخته شده به سفارش رایج تر می شوند. طراحان و خرده فروشان مانند با شما همکاری خواهند کرد تا به تناسب مورد نظر خود برسید.  برای هرکسی که در یافتن یک تناسب مناسب مشکل دارد، پول اضافی که در اینجا خرج می شود به خوبی می تواند ارزش آن را داشته باشد. 

خرید پوشاک زنانه مناسب

پوشاک زنانه

تاپ زنانه

تاپ های راحت را انتخاب کنید. چهبخواهید  تاپ یا پیراهن آستین بلند بپوشید، بالا تنه باید به اندازه کافی متناسب باشد که گشاد نباشد، اما بازهم به شما اجازه می دهد آزادانه حرکت کنید. درزهای شانه باید درست در لبه شانه شما قرار بگیرد تا به ظاهر طبیعی برسید. لبه پایینی بلوز یا تاپ شما باید بر روی باسن قرار گیرد. اگر آستین وجود دارد، آنها باید تا مچ دستان شما باشد نه کف دستان شما. برای پیراهن های دکمه دار، سجاف هر دو طرف باید بین دکمه ها قرار بگیرد بدون اینکه شکافی باقی بماند. 

سینه بند

اندازه سینه بند مناسب تان را بدست آورید. بیشتر از ۸۰ در صد زنان از سینه بندهایی با اندازه نامناسب استفاده می کنند. سینه بند مناسب باید طبیعی بر روی سینه و پشت صاف بنشنید. نباید گشاد باشد یا بسیار تنگ باشد که باعث شود شما احساس فشار کرده یا پوست تان بریده شوید. اگر بندهای قابل تنظیم دارد ، در مورد گشادی یا تنگی آن  قبل از اینکه بندها را تنظیم نکرده اید مطمعن نشوید. از پرو در فروشگاه نترسید.

ژاکت زنانه

یک ژاکت یا جلیقه مناسب باید به شما اجازه دهد در آن حرکت کنید. درزها بر روی لبه شانه های شما قرار می گیرند بدونه آنکه احساس تنگی بیش از اندازه کنید . طول آستین ایده آل زمانی است که لباس به انتهای مچ دست برسد ، اما می توان آن را طبق ترجیح شخصی تنظیم کرد. دکمه زدن اختیاری است ، اما در صورت داشتن ظاهری رسمی تر ، بهتر است ژاکتی را انتخاب کنید که بعد از زدن دکمه احساس راحتی کنید.

شلوار زنانه

شلوار زنانه راحت انتخاب کنید. شلوار خوب به شما امکان حرکت در آنها را می دهد. باید بتوانید دو انگشت را بین خود و بند کمر بکشید ، همچنین شامل کمی فضای اضافی برای جبران تغییرات روزانه در اندازه بدن باشد. پارچه باید روی پاهای شما صاف به نظر برسد ، نه پوسته شدن و نه چروک شدن. سجاف آن باید  زیر پاشنه های شما قرار گیرد.

از شلوارهای تنگ که شکم را در بالای کمر جمع می کند بپرهیزید. این  نشانه ی استفاده از شلوار نامناسب است.

معمولا در هنگام نشستن جیب ها از فرم خارج میشوند اگر این مساله برای شما مهم است می توان توسط یک خیاط آن ها را حذف کنید.

برای پیدا کردن شلوار جین متناسب با فرم خاص بدن خود وقت بگذارید و به خاطر داشته باشید که گرمای حاصل از خشک کن برقی یا مکانیکی ممکن است به خاصیت ارتجاعی الیاف لباس آسیب برساند ، بنابراین بهتر است یک روش شستشوی مناسب انتخاب کنید.

دامن

برای دامن ها از همان دستورالعمل استفاده کنید ، به جز اینکه سجاف به طور معمول درست بالای زانوها یا درست زیر مچ پا به پایان می رسد. دامن را با توجه به قد و ساختار بدن خود انتخاب کنید تا لگن و پاها را برجسته کنید.

پیراهن متناسب با فرم بدن تهیه کنید. برای تهیه یک پیراهن مناسب مواظب باشید درز لباس بر روی شانه های قرار گیرد. اگر پیراهن در قسمت شانه ها متناسب نباشد پیراهن بر روی بدن به خوبی نمی نشیند. همچنین برای استفاده از کمر بند های پهن مواظب باشید ممکن است شکل بدن را به خوبی نشان ندهند.

کفش زنانه

اندازه مناسب کفش تان را بدست آورید. کفش های مختلف زیادی وجود دارد ، اما همه آن ها باید بتوانند از پای شما محافظت کنند. اندازه ای را انتخاب کنید که با بزرگترین اندازه پاهایتان مطابقت داشته باشد. کفش باید به همان اندازه پا باشد. کفش مناسب باید فضای مناسب بین انگشتان شما داشته باشد. کفش هایی که پاهایتان را اذیت می کند انتخاب نکنید به امید اینکه بعدا در پاهایتان جا باز می کند.

شما برای خرید پوشاک زنانه چه نکاتی را مد نظر قرار می دهید؟

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

محصولات و برندها