راهنمای خرید پوشاک | چگونه پوشاک با کیفیت را تشخیص بدیم؟

لباس با کیفیت

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که پوشاک مردانه یا زنانه ای که خریده اید یک دفعه دکمه شلوار شما پاره شود یا اینکه رنگ پیراهنی که خریده اید چند سایه متفاوت پیدا کند. این اتفاق ها و بسیاری از اتفاقات دیگر یک دلیل اصلی دارد، پوشاک بی کیفیت!

برای بیشتر افراد سوال پیش می اید که چگونه می توان پوشاک با کیفیت را تشخیص بدیم. ما در طول زمان هزینه زیادی را خرج خرید پوشاک مردانه و پوشاک زنانه می کنیم، پس باید سعی کنیم در آینده بابت این هزینه ها پشیمان نشویم.

ما بابت هزینه ای که برای پوشاک صرف می کنیم انتظارات خاصی داریم، شاید فکر کنیم چون هزینه زیادی برای پوشاک کرده ایم باید کیفیت بالایی داشته باشد اما همیشه اینجوری نیست. با مرور چند نکته شما می توانید پوشاک با کیفیت را راحت تر شناسایی کنید.

قیمت، معیار مناسبی برای انتخاب لباس با کیفیت نیست. مثل قدیمی هرچقدر پول بدی آش میخوری، همیشه درست نیست. با رعایت چند نکته می توان معنی بهتری به این مثل قدیمی بدهیم.

برخی پوشاک به خاطر برند یا محل فروشگاهی که در آن فعالیت می کنند قیمت پوشاک خود را بالا می برند. به همین دلیل می بینید که یک لباس با یک کیفیت دوخت و متریال قیمت های مختلفی دارد.

به متریال پوشاک توجه کنید

الیاف مصنوعی قیمت کمتر و مقاومت بیشتری دارند اما پوشاک با کیفیت اغلب از الیاف طبیعی درست می شوند. الیاف طبیعی نه تنها قیمت بالاتری دارند بلکه در طول زمان بهتر خودشان را نشان می دهند. الیافی که برای ساخت پارچه استفاده شده است، اطلاعات بسیار زیادی در باره کیفیت پارچه به شما می دهند.

  • پوشاک با کیفیت اغلب از پشم، کتان، ترمه و ابریشم ساخته شده است.
  • توجه داشته باشید که الیاف با کیفیت همیشه نشانه پوشاک با کیفیت نیست، شما باید به دوخت لباس نیز توجه کنید. دوخت پوشاک باید نرم و قابل اطمینان باشد و با کشیدن شکل خود را از دست ندهد.
  • الیاف ترکیبی طبیعی و مصنوعی در صورتی که درصد الیاف طبیعی بیشتر از الیاف مصنوعی باشد، انتخاب مناسبی برای پوشاک مردانه و زنانه است.

کیفیت دوخت و برش پارچه

دوخت با کیفیت پارچه

قبل از خرید نگاهی به خط دوخت پوشاک بیاندازید. دوخت شل، دوخت بجا مانده و خطوط کج دوخت نشانه ی این است که تولید کننده به کیفیت کلی پوشاک اهمیت نداده است.

همچنین به انتهای دوخت لباس توجه کنید، ممکن است برخی پوشاک دوخت نا تمام داشته باشند. دوخت نا تمام نشانه مناسبی برای پی بردن به کیفیت کلی پوشاک است و می توان نتیجه گرفت در پروسه تولید به جزئیات توجه نشده است.

دو طرف دوخت پارچه را به سمت مخالف هم بکشید، درصورتی که بین دوخت درزی مشاهده کردید سریعا پوشاک را در جای خود قرار دهید و محل را ترک کنید.

برش پارچه نیز یکی از نشانه های کیفیت نهایی پوشاک است، برخی از تولیدی ها و برند ها برای کاهش هزینه های خود سعی می کنند تا جای ممکن کمتر از متریال یا پارچه استفاده کنند. که در نتیجه ممکن است سایز برخی از قسمت های پوشاک مناسب و هم سایز نباشد. یا در پوشاک طرح دار، طرح قسمت های مختلف هم شکل نباشد.

به ضخامت پارچه پوشاک توجه کنید

ضخامت و سنگینی یک تکه لباس نشانه ی مناسبی برای کیفیت بالای پارچه و متریالی است که در Hن استفاده شده است. پوشاکی که برای ساخت ان به صورت سخاوت مندانه از متریال استفاده شده است نشانه خوبی برای پی بردن به کیفیت بالا و راحتی ان در پوشاک مردانه و زنانه است. برای بررسی ضحامت چند نکته را باید بررسی کنید:

  • تکه ای از لباس را برابر یک منبع نور قرار بدید و بررسی کنید نور به چه میزان از ان عبور می کند.
  • متریال را بین دو انگشت خود قرار بدید و ان را مالش بدید، بررسی کنید ایا پارچه حس خوبی به شما می دهد یا نه.
  • وزن و ضخامت ان را با یکی از لباس ها خود یا متریالی که می شناسید مقایسه کنید.

پارچه و دکمه اضافی

این مورد بسته به پوشاک متفاوت است. برخی از پوشاک های با کیفیت تولید کننده دکمه و یا پارچه اضافه بر دوخت را برای پوشاک خود در نظر می گیرند. شاید در طی زمانی که شما از این پوشاک استفاده می کنید هیچ وقت از این متریال اضافی استفاده نکنید. اما در کل به این معنی است که که تولید کننده به جزئیات و راحتی استفاده کننده توجه دارد.

مطابقت الگوی پارچه

پارچه اضافی شلوار مردانه

الگوی که در پارچه استفاده شده است باید بصورت یک دست و مطابق هم باشند. محل دوخت تکه های پارچه را بررسی کنید. در صورتی که الگوی پارچه تغییر داشته باشد به این معنی است تلاش و توجه کافی برای تولید پوشاک نشده است.

دکمه، چاله‌ی دکمه، جیب و زیپ

زیپ و دکمه شلوار مردانه

دکمه و چاله‌ی دکمه ها را بررسی کنید. ببینید این امکان وجود دارد که دکمه شل یا کنده شود. همچنین چاله‌ی دکمه بیاد بتواند دکمه را چفت و محکم سر جای خودش نگه دارد. همچنین دوخت دور چاله‌ی دکمه باید کیفیت مناسب را داشته باشد. در نهایت همه ی دکمه ها را ببندید اگر چاله‌ی دکمه ها کوچک تر یا بزرگتر از دکمه بودند لباس را سر جای خودش بگذارید.

مورد دیگری که وجود دارد جیب پوشاک است. این نکته معمولا در کت زیاد به چشم می خورد. جیب کت ها معمولا در هنگام خرید بسته است. بررسی کنید ایا اصلا جیبی وجود دارد یا اینکه کاملا دوخته شده است. مورد بعدی که باید بررسی کنید که آیا جیب های کت به راحتی باز می شوند یا باید فشار زیاد جیب کت را باز کنید.

همچنین وجود جیب در داخل کت نشانه خوبی است. برخی از افراد از جیب کت استفاده نمی کنند. حتی در صورتی که استفاده هم نمی کنید سعی کنید این موارد را بررسی کنید.

نکته دیگری که باید به ان توجه داشته باشید زیپ لباس است باید اهنی و محکم باشد، همچنین چند بار آن را بالا و پایین بکشید و بررسی کنید آیا گیر می کند یا نه.

پشت پرده لباس، کیفیت نخ و استر

بیشتر افراد هنگام خرید پوشاک مردانه یا زنانه تنها به نمای ظاهری آن دقت می کنند. اما اتفاقات اصلی همیشه در پشت پرده رخ می دهد.

این دفعه برای خرید لباس بعد از اینکه نمای ظاهری ان را پسند کردید داخل لباس را بررسی کنید. تولید کننده هایی که می خواهد پوشاک باکیفیت به دست مشتریان خود برسانند به دوخت لباس بیشترین توجه را می کنند.

لباسی که کیفیت بالایی داشته باشد، دوخت تمیز دارد و از نخ با کیفیت نیز استفاده می کنند و در کل تعداد دوخت در هر سانتی متر بیشتر باشد بهتر است. برعکس پوشاک بی کیفیت دوخت نا مرتبی دارد، ممکن است با کشیدن نخ ان پاره شود و یا اینکه فاصله بین دوخت های آن زیاد است.

نکته‌ی مهم دیگر استر است. پوشاک با کیفیت استری از جنس لنین دارند.

برند بخریم یا نه

برخی از خرده فروشی ها لباس های برند را با قیمت های عجیب عرضه می کنند. سعی کنید در انتخاب لباس ابتدا به دنبال کیفیت باشد. در طی زمان اگر از لباس های یک تولیدی یا برند راضی بودید مستقیما برند را انتخاب کنید.

فروشگاه امی بصورت عمده پوشاک استوک مردانه و زنانه با کیفیت اروپایی را وارد. این فروشگاه، پوشاک از برند هایی مانند اچ اند ام (H&M)، کیابی (Kiabi) و برند های دیگر را بصورت مستقیم وارد می کند.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

محصولات و برندها