پوشاک کیابی (Kiabi)؛ از آغاز تا کنون

کیابی(Kiabi)

کیابی(Kiabi)، یک طراح مد با قیمت­های پایین است.  یک نام ، یک نام تجاری ، یک شعار ، نمادی که توسط بسیاری شناخته شده است. تا جایی که شاید به راحتی باور کنید که کیابی همیشه وجود داشته است. در حالی که ، کیابی (Kiabi)  فقط ۲۵ سال عمر دارد.

در این ۲۵ سال با برقراری رابطه خوب با مشتریان موفقیت های زیادی کسب کرده است. اما کیابی (Kiabi) با  بلوغی که به آن رسیده، همچنان در تلاش است در زمینه بازار فعلی ، تا جایگاه خود را در ارتباط با مشتریان در همه زمینه ها تقویت کند.

فروشگاه کیابی

تاریخچه شرکت کیابی (Kiabi)

کیابی (Kiabi)  یک شرکت فرانسوی اروپایی است که درزمینه عمده فروش پوشاک فعالیت دارد که دارای ۱۱۰ فروشگاه در فرانسه و همچنین ۱۲ فروشگاه در اسپانیا و ۳ فروشگاه در ایتالیا فعالیت می کند. با استقرا درشهر Hem (شهری در شمال فرانسه)، در شمال فرانسه در نزدیکی لیل و مرز بلژیک ، کیابی (Kiabi) هدف خود را برای دسترسی عموم به مد برای فراهم کرده است.

این شرکت حوزه کاری  خود را از مارک­ های کم قیمت از جمله Winch, Decade, Tim Pouce ،همچنین تعدادی از مارک­های به نام ، از جمله Complice ، Waikiki ، Providence Fido Dido   و با یکی از پیشگامان فروشگاه اینترنتی ” category killer”  توسعه داده است.

فروشگاه کیابی

فروشگاههای کیابی

فروشگاه­های کیابی(Kiabi)  معمولاً در مناطق تجاری در خارج از شهرهای متوسط ​​و بزرگ فرانسه واقع شده است. فروشگاه ها به طور متوسط ​​از ۱٫۵۰۰ تا ۲۰۰۰ متر مربع فضای فروش دارند و حدود ۵۰،۰۰۰ کالای پوشاک ، لوازم جانبی و کفش دارند. بزرگترین فروشگاه کیابی (Kiabi)  4600 متر مربع از فضای کف را در اختیار شما قرار می دهد ، در حالی که کوچکترین فروشگاه در ۸۰۰ متر مربع قابل احترام قرار دارد.

فروشگاه­های کیابی(Kiabi) دارای مجموعه­ای کامل از لباسهای زنانه ، مردانه و کودکانه است که هر بخش دارای “موضوع” خاصی است، از جمله گروه بندی رنگ­ها ، مواد و سبک­های مشابه. از سال ۲۰۰۰ ، کیابی (Kiabi)  برنامه گسترده ای را برای بازسازی فروشگاه انجام داده است و قصد دارد تا اواسط دهه تمام فروشگاه خود را به طراحی داخلی و خارجی جدید تبدیل کند.

کیابی(Kiabi) با داشتن ۱٫۵ میلیون مشتری دائم تصمیم به توسعه سیستم کارتهای وفاداری گرفت و برای هر یک از این مشتری­ها کارت وفاداری صادر کرد. کیابی(Kiabi) همچنین خدمات دیگری از قبیل تغییر سایز پوشاک به اندازه­ی سایز مشتری در محل فروشگاه به طور رایگان راه اندازی کرده است و همچنین راه اندازی سرویس پرداخت قسطی به بدین صورت که مشتری نیمی از مبلغ قیمت جنس را پرادخته و بقیه مبلغ به صورت اقساط ماهیانه از مشتری دریافت می­شود.

کیابی با سه مرکز انبار و قسمت لجستیک پشتیبانی عملیات توزیع را ارائه می دهد و از طریق چهار بخش اصلی فعالیت می­کند: کیابی (Kiabi)  فرانسه ، کیابی (Kiabi)  اسپانیا ، کیابی (Kiabi)  ایتالیا و کیابی (Kiabi)  لجستیک. کیابی (Kiabi)  که توسط  آقای پاتریک مالیز تأسیس شده است ، همچنان تحت کنترل امپراطوری خرده فروشی قدرتمند مولایز است که شامل هایپرمارکت های اوچان ، فروشگاه های لروی مرلین  ، فروشگاه های لوازم خانگی بولانجر ، کالاهای ورزشی دکاتلون و زنجیره رستوران Flunch قرار دارد.

برند کیابی

تخفیف مد در دهه ۱۹۸۰

خانواده Mulliez قبلاً با افتتاح اولین فروشگاه كیابی در سال ۱۹۷۸ ، خود را به عنوان یكی از چراغهای مهم بخش خرده فروشی فرانسه معرفی كرده بود. Mulliez در سال ۱۹۰۳ به عنوان تولیدكننده با تأسیس Phildar ، یك شركت نساجی شروع به كار كرد. با این وجود تا سال ۱۹۴۶ خانواده شروع به تغییر در بخش خرده فروشی کرده و اولین فروشگاه­های خود را باز کرده و مجموعه جدیدی از لوازم بافندگی و خیاطی با نام تجاری Phildar را نیز تولید کرده اند.

ظهور کیابی و تبدیل آن به غول فروشی خرده فروشی با جرارد مالیز ، از ترک تحصیل ایشان در دبیرستان آغاز شد و کار خود را در کارخانه تولید فیلدار آغاز کرد. در سال ۱۹۶۱ ، مالیز تصمیم گرفت تجارت خرده فروشی خود را شروع کند و یک فروشگاه مواد غذایی را در روبیکس بنام Auchan راه­ اندازی کند.

سرمایه گذاری اولیه مالیز با شکست روبرو شد. با این حال ، او با حمایت خانواده ، دوباره تلاش کرد ، این بار قالب سوپرمارکت تخفیف سلف سرویس را دقیقاً پس از ورود به فرانسه افتتاح کرد. سوپرمارکتهای جدید Auchan در سال ۱۹۶۷ شروع به کار کرد  و Mulliez  شروع به افتتاح فروشگاه­های جدید در شمال فرانسه کرد.

در اواسط دهه ۱۹۷۰ ، به کمک اوضاع اقتصادی دشوار ناشی از تحریم نفتی کشورهای عربی ، Auchan از قبل خود را به عنوان یكی از زنجیره­های اصلی سوپرماركت­های شمال فرانسه معرفی كرده بود. در پایان آن دهه ، Mulliez  آماده شد تا بقیه کشور را به دست بگیرد و شروع به گسترش ملی کرد که Auchan و خانواده Mulliez  را در رده های بالای خرده فروشان فرانسوی قرار داد.

دهه ۱۹۸۰

موفقیت جرارد مالیز باعث شد تا اعضای دیگر خانواده نیز وارد دنیای خرده فروشی شوند. در اوایل دهه ۱۹۸۰ ، اعضای خانواده مالیز بسیاری از مارک های خرده فروشی برجسته کشور را تأسیس کرده بودند و رویکرد ” category killer” را که در ایالات متحده پیشگام بود ، اتخاذ کردند.

امپراطوری این خانواده رشد یافت و شامل اغلب خرده فروشان مانند زنجیره کالاهای ورزشی Decathlon  و متخصص لوازم برقی Boulanger شد. خانواده مالیز همچنین پس از راه اندازی Flunch که یک زنجیره رستوران محبوب به سبک خانوادگی و کافه تریا بود، در اوایل دهه ۱۹۸۰ کنترل زنجیره فروشگاه Leroy Merlin DIY را به دست آورد.

در اواخر دهه ۱۹۷۰، یکی دیگر از اعضای خانوداده مالیز، پاتریک مالیز، تصمیم گرفت تا بر اساس پیشینیه خانواده در صنعت نساجی، یک سبک جدیدی از فروشگاه­ را باز کند. این فرمت جدید کیابی(Kiabi) نام داشت که به یکی از اولین کسانی در فرانسه تبدیل شد که فضای فروش گسترده را منحصراً به پوشاک اختصاص داد.

مد با قیمت پایین

کیابی (Kiabi)  با طراحی مخصوص لباسهای خود و برچسبهای مخصوص خود در کنار سایر موارد مارک دار توانست خود را با مفهوم ارزان قیمت و با شعار “مد با قیمت­های پایین” معرفی کند. مالیز با حمایت دانش فنی خانواده خود در بخش تولید نساجی، توانست محصول با کیفیت را تولید و تضمین کند.

در سال ۱۹۷۸ مالیز اولین Kiabi را در شهر Roncq ، خارج از لیل افتتاح کرد. این فروشگاه با دارا بودن فضای فروش ۱۰۰۰ متر مربعی مزیت شرکت کیابی را از این نظر نمایان کرده بود. همراه با راه اندازی فروشگاه ، اولین برندهای داخلی این شرکت یعنی وینچ بود که نمایانگر مد لباس های ورزشی Kiabi و Decade بود که دارای سبک های کلاسیک تر و شهری بود.

اولین Kiabi یک موفقیت فوری بود و مالیز به سرعت شروع به افزودن فروشگاه های جدید کرد. کیابی تا سال ۱۹۷۹ دارای سه فروشگاه و ۱۵۰ کارمند بود. کمتر از یک سال بعد ، تعداد فروشگاههای کیابی به هفت فروشگاه و تعداد کارمندان ۴۵۰ نفر رسید. از آنجا ، رشد کیابی شتاب بیشتری گرفت و تا ۱۰ سالگی خود دارای ۳۵ فروشگاه و همچنین دو مرکز لجستیک و توزیع بود. در آن زمان ، این شرکت بیش از ده میلیون قطعه لباس فروخته بود.

گسترش بین المللی در دهه ۱۹۹۰

کیابی در ابتدا بخش های لباس زنانه و مردانه را هدف قرار داد. رشد روزافزون خرده فروشی بازار پوشاک کودکان در اواخر دهه ۱۹۸۰ و دهه ۱۹۹۰ کیابی را ترغیب كرد كه خط مشی خود را گسترش دهد و شامل بخشهایی از نوزادان تا نوجوانان باشد. به عنوان بخشی از این تلاش ، کیابی  در سال ۱۹۹۰ یک علامت تجاری جدید را راه اندازی کرد که شامل برچسب های Tim Pouce  و P’tit Caid شد. کیابی همچنان حوزه کاری خود را افزایش داده که شامل لوازم جانبی ، پوشاک مادر و کفش می­باشد.

کیابی در دهه ۱۹۹۰ فرانسه را فتح کرد و از تعداد ۵۰ فروشگاه در آغاز دهه تعداد فروشگاه­های خود را به ۱۰۰ فروشگاه در سال ۲۰۰۰ و ۱۱۰ فروشگاه در پایان سال ۲۰۰۴ رساند. در اواسط دهه ۱۹۹۰ ، کیابی خود را به عنوان یکی از فروشندگان عمده پوشاک در فرانسه معرفی کرده بود و ادعای داشتن رتبه ۴ خرده فروشی در فروش همه منسوجات پارچه را دارد و رتبه یک در بین فروشگاه های تخصصی پوشاک در مقیاس بزرگ را دارد. میزان فروش کیابی در اواسط دهه ۴٫۴ میلیارد FF (800 میلیون دلار) تخمین زده شده است.

بخش عمده ای از موفقیت این گروه به دلیل تعهد به دو موضوع یعنی کیفت خوب با قیمت پایین بود. به عنوان بخشی از تلاش اخیر، کیابی در سال ۱۹۹۵ مجموعه جدیدی از لباس را با نام Kiabi 4 Etoiles راه اندازی کرد که شامل دو سال ضمانت نیز می شد. همچنین در همان سال ، کمتر از یک دهه بعد از این که شرکت تاسیس شده بود کیابی برنامه “مشتریان وفادار” خود را معرفی کرد.  بر این اساس حدود ۱٫۵ میلیون کارت وفاداری را به مشتریان خود ارائه کرد.

اهداف جدید

در این میان ، کیابی اهداف خود را در افق های جدیدی تنظیم کرده بود. در سال ۱۹۹۳ ، کیابی اولین فروشگاه بین المللی خود را در والانس اسپانیا افتتاح کرد. این آغاز گسترش و ورود كیابی به بازار اسپانیا و آغاز یک چالش جدید برای کیابی و روبرو شدن با غول بزرگ پوشاک یعنی شرکت زارا(ZARA) بود. با این وجود ، اولین  کیابی (Kiabi) در اسپانیا با موفقیت روبرو شد و این امر موجب شد کیابی به ساخت شبکه خرده فروشی اسپانیا را نیز آغاز کرد.

در سال ۱۹۹۶ ، کیابی دومین فروشگاه اسپانیایی را در ساراگوسا افتتاح کرد و پس از آن در سال ۱۹۹۸ یک فروشگاه در بارسلونا و به سال ۱۹۹۹ یک فروشگاه دیگر را در مادرید تاسیس کرد. کیابی تا سال ۲۰۰۳ یک فروشگاه دوم در مادرید و همچنین فروشگاه هایی در Pampeluna ، El Ferrol، و Oviedo تاسیس کرد. در سال ۲۰۰۴ ، کیابی ساخت و ساز چهار فروشگاه جدید در اسپانیا را آغاز کرد و مجمع کل فروشگاه­های خود در اسپانیا را به ۱۲ باب رساند.

اسپانیا تنها هدف بین المللی کیابی نبود. در سال ۱۹۹۶ ، کیابی به بازار ایتالیا روی آورد و در آنجا با رقبایی همچون Benetton و Diesel روبرو شد. اولین فروشگاه ایتالیایی کیابی در سال ۱۹۹۶ در میلان افتتاح شد و در سال ۱۹۹۹ یک فروشگاه در فرارا(Ferrara) و دیگری در سال ۲۰۰۰ در شهر باری(Bari) به آن ملحق شدند. نفوذ عمیق تر به بازار ایتالیا برای کیابی به ویژه با توجه به شرایط اقتصادی دشوار ایتالیا در آن دهه دشوار به نظر می رسید. در اوایل دهه ۲۰۰۰، کیابی(Kiabi) پس از شروع به کار خود در ایتالیا به طور موقت ، اقدام به تدوین استراتژی توسعه جدید کرد  که ساخت  فروشگاه های جدید در فاصله سالهای ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۷ را شامل می­شد.

نگاه جدید به قرن جدید

در سال ۲۰۰۰ ، کیابی شروع به آزمایش یک قالب جدید فروشگاهی در فرانسه گرفت و سه فروشگاه اول خود را در اوت همان سال تبدیل به فروشگاه نو با فرمت جدید کرد. وی با واکنش مثبت به طراحی ، کیابی را بر آن داشت تا با برنامه ریزی گسترده­ای تمام فروشگاه­های خود را به قالب جدید مبدل سازد. به عنوان بخشی از تغییر قالب ، کیابی همچنین نمایشگاه های فروشگاهی خود را دوباره توسعه داد و مجموعه لباس های خود را به عنوان یک سری از “روایت­ها” توسعه داد که هر یک حول رنگ ها ، پارچه ها و سبک های مشابه می چرخید.

کیابی همچنین مجموعه پوشاک جدیدی را با نام “Coté Miss” در سال ۲۰۰۳ راه اندازی کرد. این خط ویژه به طور خاص بخش لباس­های دختران ۸ تا ۱۴ ساله ، که علاقه ای به لباس های شبیه بزرگسالان داشتند ، مورد هدف قرار داد.

در اوایل دهه ۲۰۰۰ ، کیابی ساختار شرکت خود را مجدداً طراحی کرد و نام خود را به کیابی اروپا تغییر داد و عملیات خود را در چهار بخش اصلی مجددا ترتیب داد: کیابی فرانسه ، کیابی اسپانیا ، کیابی ایتالیا و کیابی لجستیک. ساختار جدید ، با برنامه ریزی های فروشگاه های جدید که در هر یک از بازارهای حوزه جغرافیایی خود برنامه ریزی شده ، به شرکت امکان نظارت مؤثر بر برنامه­های توسعه آینده خود را داده است. به نظر می­رسد موفقیت مفهوم کیابی در قرن جدید در بازارهای وسیع اروپایی جذاب است.

0

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

محصولات و برندها