لیدل؛ هلدینگ لیدل(Lidl)

هولدینگ لیدل

هلدینگ لیدل (Lidl) یک سوپرمارکت زنجیره ای فعال در حوزه جهانی است که در Neckarsulm آلمان مستقراست. لیدل دارای بیش از 10 هزار فروشگاه فعال در سراسر اروپا و ایالات متحده است. مالک این شرکت آقای دیتر شوارتز است. ایشان همچنین مالک فروشگاه­های زنجیره­ای هندل شاف (Handelshof) و هایپر مارکت کاف لند (Kaufland) می باشد.

لیدل در چندین بازار از جمله ایالات متحده فعالیت دارد و رقیب اصلی یک شرکت آلمانی به نام آلدی (Aldi) است. این شرکت تقریباً در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا فروشگاه دارد. بعلاوه لیدل (Lidl) در کشورهای سوئیس، صربستان، انگلستان و ایالات متحده مشغول به فعالیت می باشد.

 

تاریخچه لیدل (Lidl)

آقای یوزف شوارتز پدر دیتر شوارتز در سال 1930 با یک عمده فروش میوه شراکت خود را آغاز می کند، که این امر نقطه عطف تبدیل شدن لیدل (Lidl) به یک عمده فروش مواد غذیی است.

دیتر شوارتز در سال 1977 سوپرمارکت های تخفیفی خود را راه اندازی کرد. او نمی خواست از نام شوارتز مارکت (Schwarz-Market) برای فروشگاه های تخفیفی خود استفاده کند و تمایل داشت از نام تجاری شریک سابق پدرش یعنی لیدل (Lidl)  استفاده کند؛ ولی دلایل قانونی مانع از آن می شد که بتواند از این نام تجاری استفاده کند. او پس از مطالعه یک مقاله مرتبط در روزنامه پی برد که لیدل نام یک نقاش و مدرس بازنشسته به نام لودویگ لیدل است. بنابراین آقای دیتر شوارتز امتیاز این اسم را به قیمت یک هزار مارک از معلم بازنشسته خریداری کرد.

لیدل که بخشی از گروه شوارتز است، با فروش سالانه 104.3 میلیارد یوریی پنجمین خرده فروش بزرگ جهان است. اولین فروشگاه زنجیره ای تخفیفی لیدل با تبعیت از مفهوم برند آلمانی به نام آلدی (Aldi) در سال 1973افتتاح شد. آقای شوارتز کالاهایی را که فروش خوبی نداشت از زنجیره فروش حذف کرد و سعی کرد تا خرده فروشی های خود را با حداقل هزینه نگهداری کند. زنجیره تخفیف لیدل (Lidl) در سال 1977، بیش از 33 فروشگاه فعال داشت.

فروشگاه لیدل

فروشگاه لیدل در شهر میدلزبرو انگلستان

این شرکت اولین فروشگاه خود را در سال 1994 در انگلستان افتتاح کرد. از آن زمان تا کنون، لیدل انگلستان (Lidl UK) پیوسته در حال رشد است و اکنون بیش از 760 فروشگاه تخفیفی فعال در انگلستان دارد. سهم این شرکت در بازار مواد غذایی انگلستان 5 درصد است، به همین دلیل به عنوان بازیگر کوچکی این حوزه در انگلستان شناخته می شود.

فروشگاه لیدل

لیدل در شهر گرینویو کارولینای جنوبی در ایالات متحده

این شرکت مقر ایالات متحده خود را در ژوئن سال 2015 در ایالت ویرجینیا در شهر آرلینگتون تأسیس کرد. مراکز توزیع عمده لیدل (Lidl) در شهر مبان ایالت کارولینای شمالی و اسپوتسیلوانیای ایالت ویرجینیا قرار دارند. لیدل (Lidl) ابتدا فروشگاه هایی در ساحل شرقی میان ایالت های ویرجینیا و جورجیا افتتاح کرد. همچنین آنها اولین فروشگاه خود را در شهر ویرجینیابیچ یکی از بزرگترین شهرهای ایالات ویرجینا در سال 2017 افتتاح نمود. لیدل (Lidl) در نظر داشت تعداد فروشگاه های خود در ایالات متحده تا سال 2018 به 100 شعبه برساند. همچنین 27 فروشگاه دیگر را در نوامبر 2018 در بهترین نقاط بازار در شهرهای نیویورک و نیوجرسی افتتاح کرد. همچنین اولین فروشگاه خود را در دسامبر سال 2018 در مرکز خرید استاتن آیلند شهر نیویورک افتتاح کردند.

مدل تجاری لیدل

این شرکت برخلاف رقیب سنتی خود یعنی آلدی (Aldi)، دارای محصولات بیشتر با مارک های متنوع تری می باشد. لیدل (Lidl) هر یک از محصولات غذایی لذیذ خود را در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا تولید و با قیمت مناسبی در سراسر جهان توزیع می کند. همچنین آنها (Lidl) بسیاری از مواد اولیه خود را از کشورهایی که فروشگاه در آن واقع است، تأمین می کند. لیدل همانند رقیب خود یعنی آلدی (Aldi)، سفارشات هفتگی متفاوتی و خاصی دارد به طوری که کالاهای غیر خوراکی آن با گذر زمان و تغییر فصول، تغییر می کند.

لیدل در انگلستان در نوع بازاریابی و ارائه مزایا به کارمندان و حقوق و دستمزد آن ها و ارائه تخفیف برای کارکنان خود رویکرد متفاوتی نسبت به آلمان اتخاذ کرده است.

لیدل در ایام کریسمس سرویس محصولات تجملی خود را به نام (Upmarket) معرفی کرد. برای راه اندازی این سرویس نیاز به سرماه گذاری زیادی داشتند. به همین دلیل رونی گوتشلیج که به مدت شش سال تا سال 206 مدیریت نمایندگی انگلستان را بر عهده داشت، مسئولیت این امر را برعهده گرفت ولی به دلیل هزینه های زیادی که این سرویس در برداشت، سبب تنش در دفتر مرکزی شد، به همین دلیل آقای رونی گوتشلیج به طور غیر منتظره ای از شرکت جدا شده و به جای ایشان یک مدیر فروش اتریشی جایگزین ایشان شد.

لیدل برای انگلستان برنامه های جاه طلبانه ای داشت به طوری که تعداد فروشگاه های خود را به 1500 شعبه رساند و تنها از 630 شعبه خود در انگلستان بالغ بر 4.7 میلیارد پوند درآمد داشت.

فروشگاه لیدل

سرویس ها و خدمات لیدل (Lidl)

در ژانویه 2012 لیدل (Lidl) تصمیم گرفت تعدادی نانوایی در فروشگاه های خود در سراسر اروپا راه اندازی کند. نانوایی ها از یک فضای کوچک با تعدای اجاق برای پخت به همراه محلی که نان و شیرینی های پخته شده به نمایش گذاشته شود تشکیل می شد. در آغاز کار برای اینکه مشخص شود آیا تقاضا برای محصولات تازه پخته شده در فروشگاه وجود دارد یاخیر، نانوایی ها در تعداد محدودی از فروشگاه ها مورد آزمایش قرار گرفتند.

در آگوست 2013 لیدل انگلستان (Lidl UK) سرویس برای چاپ عکس سریع و در لحظه احداث کرد. این سرویس چاپ عکس مشتریان را با تخفیف قابل توجهی انجام می داد.

لیدل ایالات متحده (Lidl UK) در ماه می سال 2019 برای آزمایش یک سرویس آنلاین تحویل درب منزل، تحت عنوان Boxed.com شروع به همکاری کرد.  همچنین آنها (Lidl) اولین فروشگاه خود در سال 2020 را در لانگ آیلند نیویورک افتتاح کرد. در ضمن این شرکت (Lidl) برای تحویل مواد غذایی به درب خانه ها با شرکت تارگت کارپ (Target Corp) وارد همکاری شد.

برند لیدل

محصولات لیدل (Lidl)

لیدل (Lidl) فقط با تولید کنندگانی کار می کند که با استاندارها و ارزش های آنها(Lidl) مطابقت داشته باشد، به همین خاطر منشأ محصولات برای لیدل (Lidl) خیلی مهم است. لیدل انگلستان (Lidl UK) دو سوم محصولات خود را از داخل انگلستان تامین می کند. آنها(Lidl) از کشاورزان انگلستان حمایت و به این کار خود افتخار می کند.

لیدل (Lidl) وظیفه دارد مطمئن شود که مواد اولیه مورد استفاده سالم تهیه شده باشند، به همین خاطر در انتخاب مواد اولیه برای تولیدات محصولات بسیار با دقت عمل می کند. لیدل (Lidl) برای حفظ استاندارهای سلامتی از سوی تأمین کنندگان مواد اولیه، با اتحادیه جنگل های بارانی و شورای نظارت بر امور دریایی همکاری می کند.

اختلافات (امور حقوقی)

مواد غذایی

 • در سال 2018 گزارش شد که لیدل کالباس خام را از لهستان به آلمان وارد می کند. کشاورزان خوک در آلمان نگران این بودند که تب خوکی آفریقا به آلمان سرایت کند.
 • در سال 2017 ، لیدل  درگیر بحث و جدال در مورد تخم های آلوده به حشره کش فیپرنیل شد .
 • در سال 2014 ، یک کارگر سابق Lidl UK پس از گزارش تخلف از ایمنی مواد غذایی و مورد اذیت و آزار گرفتن در محل کار خود ، علیه لیدل برنده پرونده شد.
 • در سال 2013 یکی از زنجیره های سوپرمارکت لیدل (Lidl) با فروش گوشت اسب سبب رسوایی لیدل شد.
 • در سال 2011، استیک های گوشت چرخ شده این شرکت تحت برچسب Lidl Steak Country حاوی باکتری Coli بود، که سبب بروز بیماری در فرانسه شد و 18 نفر در این کشور به شدت بیمار شدند که عمدتاً بچه ها بودند. بسیاری از این کودکان در طول عمر خود نیاز به درمان دارند؛ همچنین یکی از این کودکان به شدت ناتوان شد و بعد از مدتی درگذشت.
 • در سال 2010 ، پنیر فروخته شده تحت لیبل خصوصی Lidl Reinhardshof حاوی باکتری لیستریا بود. یک نفر در آلمان پس از خوردن پنیر، در اثر مسمومیت غذایی درگذشت. به دلیل نقض قانون مواد غذایی، لیدل (Lidl) 1.5 میلیون یورو جریمه شد.

شرایط کار و حقوق کار

فروشگاه­ها و انبارها

 • رسوایی از بار سنگین کاری در سال 2017، موجب ترس و وحشت کارگران لیدل در فرانسه شد.
 • در سال 2017 ، دادگاهی علیه تلاش های Lidl UK برای سرکوب نمایندگی اتحادیه­های کارگری در Bridgend ولز، حکم صادر کرد.
  • در سال 2015 ، یکی از کارگران انبار لیدل  با آویزان کردن خود در محل کار خود در یکی از شهرها  فرانسه خودکشی کرد. طبق بررسی های بازرسی کار، لیدل بارها و بارها با اظهارات توهین آمیز، کارگر را مورد اذیت و آزار داده بود. این کارگر به یکی از بستگان خود گفته بود که کار پنج کارمند را انجام داده است.
 • در سال 2014 ، به کارمندان لیدل انگلستان دستور داده شد که به زبانی غیر از زبان انگلیسی ، حتی ولیسی (زبانی که در ولز استفاده می شود) ، با مشتریان لیدل صحبت نکنند. انجمن زبان ولزی (Cymdeithas yr Iaith) گفت این سیاست “وحشتناک” است. جیمی بوان ، رئیس Cymdeithas yr Iaith ، گفت که “از آنجا که لایحه زبان ولزی چهار سال پیش تصویب شد ، متوقف کردن صحبت کردن کارمندان با زبان ویلسی غیرقانونی است”.
 • در سال 2006 ، اتحادیه کارگری آلمان نسخه جدیدی از کتاب سیاه در مورد لیدل در اروپا را منتشر کرد. این کتاب برگرفته از حساب کارمندان گذشته و حال لیدل بود. این شامل بسیاری از انتقادات گسترده علیه زنجیره مواد غذایی است. به عنوان مثال، یک سیاست ضد بارداری در شعبه پرتغال ذکر شده است.

فروشگاه­های لیدل (Lidl)

از سال 2019 لیدل در 29 کشور جهان حضور داشت.

کشورتعداد فروشگاه ها
آلمان3،301
فرانسه1500
انگلستان761
لهستان700
ایتالیا600
اسپانیا600
هلند411
بلژیک300
رومانی256
کشور پرتغال247
یونان232
اتریش230 
جمهوری چک220
فنلاند181 + 4 فروشگاه های فروشی 
مجارستان172
سوئد171 
ایرلند156 
اسلواکی132
دانمارک125
بلغارستان100 
کرواسی100 
سوئیس100 
ایالات متحده94 
اسلوونی54 
لیتوانی48 
صربستان39
قبرس17
لوکزامبورگ10
مالت8
لتونیدر ساخت و ساز ، 10 فروشگاه برنامه ریزی شده اند تا سال 2020 افتتاح شوند. 
استونیدر ساخت و ساز ، 9 فروشگاه برنامه ریزی شده اند تا سال 2020 افتتاح شوند. 
کل فروشگاه های LIDL10،847

هم اکنون لیدل (Lidl) زنجیره ای موفق از فروشگاه های مواد غذایی است که با بیش از 40 سال سابقه کاری در اروپا در 32 کشور جهان فعالیت می­کند. محصولات خوراکی و غیر خوراکی را بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در بیش از 10 هزار و 800 فروشگاه در 29 کشور جهان ارائه می­دهد.

فروشگاه بزرگ پوشاک امی، بعنوان یکی از اصلی ترین عرضه کننده گان پوشاک مجموعه لیدل، در حوزه فروش خرده و عمده مشغول به فعالیت می باشد.

14

دیدگاه شما

14 دیدگاه

 • v bucks generator
  10 ماه پیش

  Greetings from Colorado! I’m bored to tears at work so I decided to check out your blog on my iphone during lunch break. I love the info you provide here and can’t wait to take a look when I get home. I’m shocked at how quick your blog loaded on my phone .. I’m not even using WIFI, just 3G .. Anyways, fantastic site!|

 • سعيد آصفي
  9 ماه پیش

  براي من ايميل اومده كه از كوپن ٥٠٠يورويي خودم استفاده كنم
  نميدونم بايد چيكار كنم راهنمايي ميخوام

 • free v bucks generator
  8 ماه پیش

  Hi everyone, it’s my first pay a visit at this website, and piece of writing is actually fruitful designed for me, keep up posting these articles or reviews.|

 • Leslie
  6 ماه پیش

  Interesting blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
  A theme like yours with a few simple tweeks would really make my blog shine.
  Please let me know where you got your design. Thanks

 • Clarence
  6 ماه پیش

  I will right away clutch your rss feed as I can’t in finding
  your e-mail subscription hyperlink or newsletter service. Do you have any?
  Please permit me recognize so that I could subscribe.
  Thanks.

 • Keenan
  6 ماه پیش

  I think that everything wrote made a lot of sense.

  However, what about this? what if you were to write a killer headline?
  I ain’t suggesting your content is not solid., but suppose
  you added something that grabbed people’s attention? I mean لیدل؛ هلدینگ لیدل(Lidl) | فروشگاه بزرگ پوشاک
  امی is a little plain. You could look at Yahoo’s front page and
  watch how they write post headlines to get people to open the links.
  You might add a related video or a related pic or two to get readers excited
  about everything’ve got to say. Just my opinion, it could bring your posts a little livelier.

 • Clark
  6 ماه پیش

  I am regular reader, how are you everybody? This post posted at this web page is really nice.

 • Margarita
  4 ماه پیش

  Hi! This is kind of off topic but I need some guidance from
  an established blog. Is it very hard to set up your own blog?
  I’m not very techincal but I can figure things out pretty quick.
  I’m thinking about setting up my own but I’m not sure where
  to begin. Do you have any ideas or suggestions? With thanks

 • Nicole
  4 ماه پیش

  Pretty nice post. I just stumbled upon your blog and wished to mention that I’ve really enjoyed browsing your blog posts.

  In any case I will be subscribing in your rss feed and I hope you write once more very soon!

 • Mary
  4 ماه پیش

  Quality articles or reviews is the main to attract the people to
  go to see the site, that’s what this website is providing.

  0mniartist asmr

 • Erin
  4 ماه پیش

  Greetings! Very helpful advice within this article! It is the
  little changes which will make the most important changes.
  Many thanks for sharing! asmr 0mniartist

 • Jonah
  4 ماه پیش

  Yes! Finally something about 0mniartist. asmr 0mniartist

 • Lizette
  4 ماه پیش

  Every weekend i used to visit this website, as i wish for enjoyment, as this this website
  conations actually good funny data too. 0mniartist asmr

 • Shirley
  3 ماه پیش

  Pretty nice post. I just stumbled upon your blog and wished to say that I have really loved surfing around your weblog posts.
  After all I will be subscribing in your feed and I hope you write again very soon! asmr 0mniartist

محصولات و برندها

پشتیبانی واتس آپ...
نیاز به راهنمایی دارید؟
پوشاک امی (عرضه مستقیم پوشاک اروپایی)
سلام
به وبسایت امی خوش آمدید.

چطور میتونم کمکتون کنم؟