آشنایی با ۱۵ برند برتر پوشاک فرانسه

برند های پوشاک فرانسه

فرانسه نگین دنیای مد و پوشاک است. این کشور از قرن ۱۵ میلادی نگینی در دنیای مد و لباس فعالیت دارد. امروزه در فرانسه به عنوان پرچمدار دنیای پوشاک چندین مورد از برترین برند های پوشاک مردانه و زنانه در این کشور فعالیت دارند.

در این مقاله سعی می کنیم چند مورد از بهترین برند های پایتخت مد جهان را معرفی می کنیم.

۱. کوکو شنل – Coco Chanel

کوکو شنل - Coco Chanel

گبریلا کوکو شنل یکی از برترین طراحان دنیای مد است که احتمالا بیشترین دنباله رو را در دنیای طراحی و مد دارد. در ابتدا این برند با تولید کلا و اکسسوری وارد دنیای پوشاک شد و روز به روز به زیر مجومعه و تولیدات خود بهبود بخشید. این برند با کیف های شطرنجی خود انقلابی در دنیای مد ایجاد کرد.

۲. ارمس(هرمس) – Hermes

ارمس(هرمس) - Hermes

این برند که امروزه به عنوان بزرگترین تولید کننده کالا های لوکس شناخته می شود در سال ۱۸۳۷ میلادی به عنوان تولید کننده زین اسب کار خود را شروع کرد. در سال ۱۹۲۰، ارمس یا هرمس خط تولید پوشاک، ساعت و دستکش خود را راه اندازی کرد و وارد دنیای پوشاک شد.

یکی از نکات جالبی که در باره برند هرمس وجود دارد این است تولید انبوه ندارد و تولید لباس های خود را برون سپاری نمی کند، چون عقیده دارد برای هر محصول با سخت کوشی و تلاش تولید شود.

۳. شاروت – Charvet Place Vendôme

 شاروت - Charvet Place Vendôme

شاروت اولین فروشگاه پوشاک اماده برای پوشیدن را در سال ۱۸۳۸ درپاریس تاسیس کرد و در سال ۱۸۷۷ خیابان مشهور پاریس Place Vendôme تاسیس کرد این جابه جایی باعث شد این برند بین افراد بالا دست جامعه بیشتر شناخته شوند. خانواده شاروت از ابتدا لباس های خود را برای خانواده های سلطنتی مانند ناپلئون تولید می کردند.

۴. ای پی سی – A.P.C

 ای پی سی - A.P.C

ای پی سی مخفف Atelier de Production et de Création که به معنای کارگاه تولید و آفرینش است. این برند در سال ۱۰۸۷ میلادی شروع به کار کرد.

این برند ابتدا کار خود را با تولید پوشاک مردانه شروع کرد و کم کم وارد حوزه های دیگر نیز شد. طراحی مینمالیستی و پوشاک با کیفیت برند ای پی سی در سراسر جهان تحسین شده است.

۵. لویی ویتون – Louis Vuitton

لویی ویتون - Louis Vuitton

لویی ویتان یا لویی ویتون، به اختصار ال وی LV برند تولید کننده پوشاک و کالاهای مد لوکس است که کار خود را در سال ۱۸۵۴ در پاریس کار خود را شروع کرد. این برند یکی از پیشرو های و پرچمداران دنیای مد است که در ۶ سال متوالی از ۲۰۰۶ الی ۲۰۱۲ به عنوان با ارزش ترین نام تجاری در زمینه تولید کالا های لوکس در جهان شناخته شده است. در سال ۲۰۱۲ ارزش این برند ۲۵.۹ بیلیون دلار بود و در سال ۲۰۱۷ توانست ۹.۹ میلیارد دلار درامد داشته باشد.

۶. دیور – Dior 

دیور - Dior

کریستین دیور طراح لباس مشهور این برند را در سال ۱۹۶۴ با تولید لباس زنانه تاسیس کرد. امروزه دیور ۱۶۰ بوتیک در سراسر دنیا دارد و تولیدات خود را به لباس مردانه و کالا های مد لوکس مانند عطر و جواهر نیز گسترش داد. برنارد ارنو با کمک بانک لازارد و دولت فرانسه شرکت کریتین دیور را خرید و ان را از ورشکستگی نجات داد. کریستین دیور از تاثیر گذار ترین افراد در پوشاک فرانسه است.

۷. ایو سن لوران – Yves Saint Laurent

ایو سن لوران - Yves Saint Laurent

ایو سن لوران یکی از تاثیر گذار ترین طراحان مد فرانسوی است که برند را به نام خود در سال ۱۹۶۱ با کمک پیر برژه تاسیس کرد. ایو در سن ۲۱ سالگی با مرگ کریستین دیور به طراح اصلی شرکت دیر تبدیل شد. همچنین فرح دیبا که ان زمان در پاریس دانشجو بود، ایو را به عنوان طراح لباس عروس خود را انتخاب کرد.

۸. بالینسیاگا – Balenciaga‎

بالینسیاگا - Balenciaga‎

شرکت بالینسیاگا در سال ۱۹۱۹ توسط طراح اسپانیایی کریستوبال بالینسیاگا، در شهر سن سباستین، اسپانیا تأسیس شد. بالینسیاگا امروزه از برندهای زیرمجموعه گوچی بشمار می‌آید و متعلق به گروه فرانسوی کرینگ می‌باشد. دفتر مرکزی این شرکت در شهر پاریس قرار دارد. طراحی های کریستوبال مورد تمجید طراح مشهور کریستین دیور قرار گرفت و از او به عنوان «استاد همه‌ی ما» یاد کرد.

۹. لاکست – Lacoste

لاکست - Lacoste

لاکست تولید کننده پوشاک فرانسوی است که در سال ۱۹۳۳ تاسیس شد. و با نشانه کروکودیل سبز روی قدیمی ترین و مشهور ترین تیشرت این برند در سراسر جهان شناخته شده است. شرکت لاکست در زمینه تولید و فروش انواع کالاهای لوکس، کفش، عطر، لوازم چرمی، ساعت و عینک فعالیت می‌کند. این برند در سال توسط شرکت سرمایه گذار سویسی Maus Frères خریداری شد.

۱۰. ژیوانشی – Givenchy

 ژیوانشی - Givenchy

خانه مد ژیوانشی، در سال ۱۹۵۲ توسط طراح فرانسوی؛ اوبر دو ژیوانشی تأسیس شد. این برند در زمینه تولید پوشاک عطر و لوازم ارایشی و بهداشتی فعالیت دارد. برند ژیوانشی هم‌اکنون متعلق شرکت ال و ام هاش می‌باشد و پس از شرکت کریستین دیور اس.آ.، رتبه پرفروش‌ترین زیرمجموعه کمپانی ال و ام هاش را به خود اختصاص داده‌است.

۱۱. بالمین – Balmain

بالمین - Balmain

پیر بالمین متولد ۱۹۱۴ در یک خانواده اهل صنعت پوشاک به دنیا امد. پدر بالمین صاحب یک پارچه فروش بود و خواهر و مادرش درصاحب یک بوتیک مد بودند. بالمین بعد از مرگ پدرش در این بوتیک مشغول به کار شد و کم کم طراحی های خودش را شروع کرد. بالمین در رشته معمماری تحصیل می کرد اما بیشتر وقت خود را صرف طراحی لباس می کرد. در سال ۱۹۴۵ پییر خانه مد بالمین را تاسیس کرد. همچنین بالمین مانند بیشتر برند های مد فرانسوی به تولید عطر نیز مشغول است و از سال ۱۹۴۶ تا الان حدودا ۲۷ عطر پر طرفدار تولید کرده است.

۱۲. کنزو – Kenzo

کنزو - Kenzo

کنزو در سال ۱۹۷۰ در پاریس توسط طراح ژاپنی، کنزو تاکادا تأسیس شد. کنزو تاکادا متولد ژاپن است و در سال ۱۹۶۴ به فرانسه مهاجرت کرد تا بتواند کسب کار خود را در زمینه مد و فشن به راه اندازد. او کار خود را ابتدا با لباس‌های دست دوز برای زنان شروع کرد و در سال ۱۹۸۳ برای مردان و کودکان نیز لباس طراحی می کرد. در سال ۱۹۸۷ دوخت برای لوازم خانگی را شروع کرد. این برند از سال ۱۹۹۳ تا هم اکنون، به عنوان زیرمجموعه شرکت اعظم لوئی ویتون-موئت-هنسی (LVMH) کار خود را ادامه می‌دهد.

۱۳. کلوئه – Chloé

کلوئه - Chloé

کلوئه یکی دیگر از برند های تولید کننده کالای مد لوکس در فرانسه است. این برند در سال ۱۹۵۳ توسط گابی آگهیون تاسیس شد. گابی متولد اسکندریه در مصر است و در سال ۱۹۴۵ به همراه همسرش به پاریس مهاجرت کرد. این برند دارای شبکه گسترده ای از بوتیک ها در سراسر جهان است. هلدینگ بزرگ حوزه مد و پوشاک ریشموند در سال ۱۹۸۵ این برند را خرید و به زیر مجموعه های خودش اضافه کرد.

۱۴. نینا ریچی – Nina Ricci

نینا ریچی - Nina Ricci

شرکت نینا ریچی در سال ۱۹۳۲ توسط طراح مد فرانسوی؛ نینا ریچی تأسیس شد و هم‌اکنون از برندهای متعلق به گروه اسپانیایی پویگ می‌باشد و دفتر مرکزی این شرکت در شهر پاریس قرار دارد. نینا ریچی در سال ۱۸۸۳ در ایتالیا متولد شد و در سن ۱۲ سالگی به فرانسه مهاجرت کرد و در سن ۱۳ سالگی شروع به خیاطی کرد. امروزه نینا ریچی نه تنها بخاطر مد و پوشاک بلکه برای عطر های خود نیز شهرت جهانی دارد.

۱۵. سلین – Celine 

سلین - Celine

سلین یکی دیگر از شرکت کالای لوکس فرانسوی است، که در زمینه طراحی و تولید کیف و کفش، انواع پوشاک و محصولات چرمی فعالیت می کند. شرکت سلین در سال ۱۹۴۵ توسط سلین ویپیانا تأسیس شد و در سال ۱۹۹۶ به ارزش ۵۴۰ میلیون دلار، توسط گروه ال وی و ام هاش خریداری گردید. هم‌اکنون دفتر مرکزی این شرکت در شهر پاریس قرار دارد.

فروشگاه امی از سال ۱۳۸۸ به صورت رسمی شروع به واردات پوشاک مردانه و زنانه استوک اروپایی به صورت عمده و خرده کرده است. برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

محصولات و برندها