تاناکورا چیست؟

تاناکورا چیست؟

تاناکورا چیست؟

تاناکورا به پوشاک دسته دوم و استفاده شده و شناخته شده گفته می­شود. پوشاک تاناکورا کار خود را از دهه ۶۰ شروع کرد و در مدت این ۴۰ سال فعالیت خود را به عنوان وارد کننده محصولات دست دوم معرفی کرده است.

پوشاک تاناکورا در میان مردم ایران به عنوان جنس دسته دوم شناحته شده است. پوشاک تاناکورا به صورت کیلویی خریداری می­شود. پوشاک خریداری شده پس از ورود به حومه شهری به تاناکورای عمده فرستاده خواهد شد و در آنجا به مراکز خرده فروشی فرستاده خواهد شد.

در تاناکورای خرده فروشی پس از بررسی کردن تک تک اجناس که به صورت فله خریداری شده اند بهترین اجناس از نظر کیفیت و برند دسته بندی و جدا می­شوند و با توجه به کیفیت و برند اجناس بر روی آنها قیمت گذاری می­کنند. همچنین تاناکورا نام یک مجموعه تجاری است که فعالیتهای خود را از همان آغاز واردات اجناس تاناکورا شروع کرد.

تاناکورا مهایاد

تاناکورا مهاباد

تاناکورا در مهاباد

مجموعه عظیم پوشاک تاناکورای مهاباد به دو بخش عمده و خرده تقسیم می­شود، قسمت خرده آن شامل بیش از ۱۲۰۰ باب مغازه در امتداد ترمینال مهاباد واقع شده است، در واقع پشت ترمینال مسافربری مهاباد مجتمع تجاری تاناکورای مهاباد قرار دارد که کار آن فروش اجناس به صورت خرده فروشی است.

تاناکورای عمده در ورودی شهرستان مهاباد واقع شده است که این مجموعه شامل ۵۰۰ فروشگاه می­باشد که از ۸ صبح تا ۱۴ بعداز ظهر فعالیت دارد. در قسمت عمده تاناکورا فقط می­توان به صورت عمده پوشاک تهیه کرد و نمی­توان به صورت خرده از آن خریداری کرد.

بعد از پاسخ به این پرسش که پوشاک تاناکورا چیست حال به این مسلئه می پردازیم که خرید عمده پوشاک تاناکورا مهاباد به چه شکل است. تاناکورا با فروشگاه های زنجیره ای بزرگ و نمایندگی های مختلف قرارداد دارد و در هنگامی که پروموشن های مختلف فروش در دیگر کشورها شروع می شود تاناکورای مهاباد در این همایش ها شرکت کرده و مانده انبار آن فروشگاه ها یا جشنواره فروش ها را خریداری می‌کند.

همچنین بیشتر نمایندگی ها ، مانده انبارهای خود را که تک سایز شده‌اند یا از مد سالانه خارج شده اند را  ارزان‌تر به تاناکورای مهاباد می‌فروشند. در اینجا منظور خارج از مد شد این نیست که آن محصول قدیمی و به درد نخور است.

تاناکورا مهاباد

تاناکورا مهاباد

اجناس تاناکورا از کجا تهیه می شود

در کشورهای اروپایی و آمریکایی هر سال ۲ بار مراسمی به فاصله زمانی ۶ ماهه برگزار می‌شود که اصطلاحاً به آن show    model  می گویند. در این مراسم کمپانی ها از جدیدترین مدل های خود رونمایی می کنند که آن را در نمایندگی‌های معتبر خود برای فروش عرضه می کند در این مدت نمایندگی ها محصولات قبلی خود را که اصطلاحا به D mode شده اند به قیمت خیلی ارزان و به فاصله یک سال به تاناکورا می فروشد به طور مثال پوشاک سری اول ۲۰۱۹ که وارد بازار شد پوشاک سری دوم ۲۰۱۸ از بازار خارج می شود و بعد از مدتی سری دوم پوشاک ۲۰۱۹ به بازار عرضه می گردد و تاناکورای مهاباد سری اول  پوشاک ۲۰۱۹ را خریداری می کند . این رویه ادامه دارد و تاکنون  تاناکورا جدیدترین محصولات خود را  به قیمت خیلی ارزان در اختیار مردم قرار می‌دهد.

جمعبندی

فاصله زمانی به روز بودن پوشاک تاناکورای مهاباد نسبت به برندهای روز دنیا ۶ ماه است که این زمان بسیار ناچیزی حساب می‌آید چرا که اگر بخواهیم در زمین های کفش های فوتبال یک مثال بزنیم می توان گفت که هم اکنون در لیگ برتر کشورمان بازیکنان بیشماری هستند که در سطح بالای فوتبال بازی می کنند و درآمد بسیار بالایی دارند اما کفش هایی که استفاده می کنند مربوط به تولید دو یا سه سال گذشته می باشد.

یعنی بازیکنی که در سال ۲۰۱۹ بازی میکند عمدتاً از کفش‌های ۲۰۱۷ یا ۲۰۱۸ استفاده می‌کنند و این نشان می‌دهد که فاصله زمانی خیلی برای مصرف‌ کنندگان اهمیت ندارد و مهم قیمت و کیفیت آن است که اهمیت دارد و تاناکورای مهاباد این فاکتورها را در اولویت قرار داده است.

0

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

محصولات و برندها